"Magia nagości" znowu ukarana. Pokaźna kwota

"Magia nagości" została ukarana grzywną
"Magia nagości" została ukarana grzywną
Źródło zdjęć: © materiały prasowe Kino Polska TV

06.11.2022 15:52, aktual.: 06.11.2022 19:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Program "Magia nagości" jest emitowany w Zoom TV. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uznała, że program łamie prawo i ukarała stację grzywną. Dostało się też Polsatowi za film fabularny o kosmitach.

"Magia nagości" to show oparty na brytyjskim formacie "Naked Attraction". Uczestnicy wybierają partnera na randkę oceniając tylko jego nagie walory fizyczne: od stóp począwszy, przez strefy intymne, aż po twarz. Program prowadzi aktorka Beata Olga Kowalska. Obecnie emitowana jest trzecia jego edycja. Jej średnia oglądalność jest mniejsza od poprzedniej o 107 tys. widzów.

KRRiTV stwierdziła, że odcinek z 22 listopada naruszył art.18 ust.1 ustawy o radiofonii i telewizji, który brzmi następująco: "Audycje lub inne przekazy nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym, w szczególności nie mogą zawierać treści nawołujących do nienawiści lub dyskryminujących ze względu na rasę, niepełnosprawność, płeć, wyznanie lub narodowość".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl, spółka Kino Polska TV, do której należy kanał Zoom TV, musi zapłacić 40 tys. zł. To nie pierwsza grzywna nałożona na tego nadawcę za "Magię nagości". W wrześniu 2021 r. został już ukarany za emisję jednego z odcinków oryginalnej, brytyjskiej wersji.

KRRiTV wyciągnęła konsekwencje również wobec Polsatu, który miał niesłusznie zaniżyć kategorię wiekową dla filmu "Z księżyca spadłeś?" i uznał, że mogą go oglądać wszyscy od lat 12. Ponadto Rada stwierdziła, że godzina 13.25 to stanowczo zbyt wczesna pora na emisję filmu o przybyszu z kosmosu, który za wszelką cenę próbuje zapłodnić Ziemiankę. Stacja musi zapłacić 25 tys. zł.

Od postanowień Krajowej Rady przysługuje odwołanie do sądu.

Od października na czele KRRiTV stoi Maciej Świrski. Jego wybór, jak można przeczytać w magazynie "Press", jest wyraźnym sygnałem dla mediów liberalnych, że czas kompromisów się skończył, a nadeszła pora na stanowcze działania. To właśnie nowy przewodniczący Rady stwierdził w TVP Info, jeszcze na długo przed swoją nominacją, że nowym logiem TVN powinien być "krzywy ryj".

"Zdecydowanie trzeba przyspieszyć procedury rozpatrywania skarg obywateli. Pracujemy nad tym" - napisał Maciej Świrski na Twitterze.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" opowiadamy o skandalicznych wczasach w pensjonacie "Biały Lotos", załamujemy ręce nad zdradą Henry’ego Cavilla oraz wspominamy największych mięśniaków kina akcji lat 80. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (119)
Zobacz także