Maciej Dolega rozstaje się z TVP Info. Trafił tam trzy lata temu z TVN24

Maciej Dolega odszedł z TVP Info
Maciej Dolega odszedł z TVP Info
Źródło zdjęć: © Licencjodawca

27.03.2024 07:32, aktual.: 27.03.2024 08:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To kolejne nazwisko na liście osób, które w tym roku opuszczają stację informacyjną. "Jestem z dala od wojny polsko-polskiej i niewiele rzeczy mnie przeraża" - powiedział kiedyś Maciej Dolega.

Maciej Dolega w ostatnich miesiącach, po zmianach władz mediów publicznych i prawdziwej rewolucji kadrowej, przygotował jeszcze kilka materiałów do emisji, ale ostatnio widzowie już go nie widzieli.

- Pan Maciej Dolega nie jest już współpracownikiem TVP - przekazano serwisowi Wirtualne Media w Centrum Informacji Telewizji Polskiej.

Maciej Dolega odchodzi z TVP Info

Dolega jest prezenterem i prowadzącym programów publicystycznych. Swoją karierę w telewizji zaczął w 2005 roku i był to właśnie publiczny nadawca. Po sześciu latach przeszedł do TVN. Zaczynał na Wiertniczej od prowadzenia pogody w stacji TTV. Prowadził "Teleserwis" w TVN24, był także prezenterem pogody w TVN i TVN24 oraz w magazynie "Meteo News" w TVN Meteo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Gdy Dolega odchodził z TVN do TVP Info, pisał: "TVP to miejsce, w którym rozpoczęła się moja przygoda z telewizją. Wciąż mam tu wielu przyjaciół. Cieszę się na nowe wyzwania, których teraz będzie dużo więcej". Jego decyzja spotkała się z negatywnym odbiorem wśród części widzów. Do tego stopnia, że Dolega był zmuszony wyłączyć komentarze w swoich social mediach.

- Niezmiennie dziwi mnie, że ludzie mają w sobie taką chęć dzielenia się, nazwijmy to, swoimi przemyśleniami w ten właśnie sposób. Jestem z dala od wojny polsko-polskiej i niewiele rzeczy mnie przeraża - powiedział później w jednym z wywiadów.

Kadrowe zmiany w TVP Info

Przypomnijmy, że w wyniku zmian władzy w Polsce, kontrolę nad mediami publicznymi stracili ludzie związani z partią PiS. 20 grudnia ubiegłego roku wyłączono sygnał TVP Info, stacji będącej do tej pory tubą propagandową rządzących. Stacja TVP Info wróciła do nadawania 29 grudnia ub.r. Jak podają Wirtualne Media, z kanałem rozstają się kolejne znane twarze. Ostatnio informowaliśmy o pożegnaniu Ewy Bugały, Adama Gizy czy Sławomira Siezieniewskiego. Stacją od grudnia kieruje Paweł Moskalewicz, były szef serwisu informacyjnego TVP Info, a ostatnio redaktor naczelny tygodnika "Forum".

W 52. odcinku podcastu "Clickbait" rozwiązujemy "Problem trzech ciał" Netfliksa, zachwycamy się "Szogunem" na Disney+ i wspominamy najlepsze seriale 2023 roku nagrodzone na gali Top Seriale 2024. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także