Trwa ładowanie...

Maciej Dolega i jego początki w TVP. Nie każdy o tym wiedział

Transfer Macieja Dolegi z TVN do TVP Info wzbudził w mediach społecznościowych wielkie emocje. Mało kto pamięta, że to właśnie w Telewizji Polskiej Dolega przed laty zaczynał swoją przygodę z telewizją.

Share
Nie każdy wie, że Maciej Dolega karierę w telewizji zaczynał w TVP Info
Nie każdy wie, że Maciej Dolega karierę w telewizji zaczynał w TVP Info Źródło: AKPA
d4bgmhf

Informacja o rozstaniu Macieja Dolegi ze stacją TVN obiegła media pod koniec lutego. Dziennikarz znany przede wszystkim z prezentowania pogody na kanale TVN i TVN24 oraz z magazynu "Meteo News" w TVN Meteo, związany był grupą TVN od 2012 r. Nie da się ukryć, że to właśnie na jej antenie zyskał rozpoznawalność i sympatię widzów. Karierę w mediach zaczynał jednak już na początku lat dwutysięcznych. Mało kto wie, że pierwsze kroki przed kamerą, jeszcze jako student dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, stawiał właśnie w Telewizji Polskiej.

Maciej Dolega trafił na praktyki do informacyjnego kanału TVP. Wspominał o tym już wcześniej, nie tylko przy okazji twitta, w którym poinformował o zmianie telewizyjnych barw. Informację tę znajdziemy m.in. na oficjalnej stronie Dolegi.

Odejścia z TVN

"Pracę w telewizji zaczynał w TVP Info, gdzie trafił na początku jako zwykły reporter – praktykant do 'Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego'. Stacja szukała wówczas prezentera do redakcji pogody i Dolega wstrzelił się idealnie. Był redaktorem w telewizyjnej Trójce przez sześć lat" - znajdziemy w zakładce "O mnie" na stronie maciejdolega.com. Dalej czytamy m.in., że praca w telewizji była spełnieniem marzeń Dolegi.

d4bgmhf

"Dolega jest przekonany, że ma w życiu dużo szczęścia. 'Zawsze czuwała nade mną Opatrzność'. Gdy był studentem, często chodził ul. Świętokrzyską, przy której znajduje się siedziba programów informacyjnych TVP. Zerkał w górę na balkon, gdzie stała kamera, dziennikarz zaś zdawał relację na żywo. Taka praca była wówczas tylko nieuchwytnym marzeniem. Po latach to marzenie się ziściło".

Kiedy w czwartek Maciej Dolega ogłosił, do jakiej konkretnie przechodzi stacji, przypomniał, że tak naprawdę po latach wraca na Woronicza.

"Drodzy, dołączam do ekipy TVP Info poprowadzę m.in. program 'Wstaje dzień'. TVP to miejsce, w którym zacząłem swoją przygodę z TV. Mam tu wielu przyjaciół i cieszę się, na nowe wyzwania" - napisał dziennikarz.

AKPA
Maciej Dolega Źródło: AKPA
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4bgmhf

Podziel się opinią

Share
d4bgmhf
d4bgmhf