Trwa ładowanie...

Kurski opowie o kulisach zwolnienia Paczuskiej przed Radą Mediów Narodowych. Wyjdzie mu to na dobre?

We wtorek prezes Telewizji Polskiej ma się stawić na cyklicznym spotkaniu Rady Mediów Narodowych. Krzysztof Czabański, szef Rady, chce, aby Kurski opowiedział o kulisach zwolnienia Marzeny Paczuskiej, byłej szefowej "Wiadomości".

Share
Kurski opowie o kulisach zwolnienia Paczuskiej przed Radą Mediów Narodowych. Wyjdzie mu to na dobre?
Źródło: PAP, fot: Piotr Polak
dhkunyn

Prezes potwierdził, że spotka się z Radą i przedstawi wszystkim, jak wyglądało zwolnienie pracownicy Telewizji Polskiej. Czabański w rozmowie z press.pl wyznał, że jest zaniepokojony sytuacją, która miała miejsce.

- Jesteśmy zaniepokojeni sposobem, w jaki stanowiska została pozbawiona Marzena Paczuska. Według doniesień medialnych dowiedziała się o tym z Twittera. W ten sposób nie można prowadzić personalnej polityki korporacyjnej. Poprosimy prezesa Kurskiego o wyjaśnienie, dlaczego tak się stało i kto jest temu winny.

Juliusz Braun podkreśla jednak, że Rada Mediów nie może podważać decyzji kadrowych kierownictwa telewizji.

dhkunyn

- W zaproszeniu do Kurskiego nie ma słowa o tym, że mamy rozmawiać o zwolnieniu i ewentualnym nowym stanowisku dla Marzeny Paczuskiej. Jednak przewodniczący chce koniecznie zapytać Kurskiego o formę całej sprawy.

Zarząd TVP na razie nie ujawnia, jakie ma plany wobec Marzeny Paczuskiej. Podobno dziennikarka otrzymała propozycję awansu zawodowego w strukturach Telewizji Polskiej.

- Pani Paczuska wraca z urlopu, pozostaje w TVP, ale to prezes Kurski zdecyduje o tym, jakie zadanie otrzyma. Przedtem prezes musi wyjaśnić z panią dyrektor kilka kwestii - wyjaśnia Maciej Stanecki, członek zarządu TVP. Jakich? Tego nie zdradza.

Przypomnijmy, że Marzena Paczuska została usunięta ze stanowiska szefowej "Wiadomości" w połowie sierpnia 2017 r. Podobno o wszystkim dowiedziała się z Twittera.

dhkunyn

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhkunyn
dhkunyn