Kuriozalna wypowiedź w "Wiadomościach". Rodzice uczniów mogli złapać się za głowę
20.02.2022 23:15, aktual.: 21.02.2022 09:17
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
W Pekinie zakończyły się zimowe Igrzyska Olimpijskie, z których Polacy przywieźli tylko jeden brązowy medal. W "Wiadomościach" TVP nie tylko odnotowano ten gorzki fakt, ale także postawiono diagnozę odnośnie kondycji polskiego sportu. Na koniec przytoczono kuriozalną wypowiedź byłego mistrza, który wydaje się być oderwany od rzeczywistości.
W niedzielę wieczorem (20.02) na zakończenie "Wiadomości" przygotowano gorzki materiał na temat bilansu występów polskich sportowców w Pekinie. Skoczek narciarski Dawid Kubacki jako jedyny zdobył brązowy medal dla biało-czerwonych, co uplasowało Polskę na 27. miejscu w medalowej rywalizacji.
"Wiadomości" wspomniały o innych kluczowych momentach, m.in. o zamieszaniu z testami na COVID-19, które przekreśliły szanse na medal naszej panczenistki Natalii Maliszewskiej.
- W XXI wieku to najskromniejszy nasz dorobek. Mam nadzieję, że będzie to też jakiś punkt zwrotny, a i refleksja – mówił Przemysław Babiarz z TVP Sport o jednym brązowym medalu dla Polaków.
Dziennikarz TVP po wzmiance o koniecznej refleksji dodał, że "nasi zawodnicy są coraz starsi, a następców w wielu dyscyplinach nie widać". Po tych słowach "Wiadomości" przytoczyły kuriozalną wypowiedź Pawła Zygmunta, byłego wicemistrza Europy w łyżwiarstwie szybkim.
- W Holandii dziecko przejeżdża codziennie 30 km do szkoły rowerem, więc już ma trening. Razy 200 ileś dni to jest 6000 km. Daj Boże zdrowie, żeby polskie dzieci jeździły lub biegały do szkoły. Teraz się dzieci zawozi do szkoły samochodami. Boi się człowiek, żeby dziecko przeszło przez pasy – mówił Zygmunt.
Pomijając fakt, że przeciętny młody Holender na pewno nie przejeżdża codziennie 30 km do szkoły rowerem, były mistrz przemilczał "drobny" szczegół. Otóż aby polskie dzieci mogły jeździć do szkoły rowerem, nie wystarczy "zdrowie dane od Boga", ale także infrastruktura. W Holandii jest ponad 35 tys. km wyasfaltowanych dróg rowerowych. Tymczasem w całej Polsce, która jest ponad 7,5 razy większym krajem, mamy 17,3 tys. km ścieżek rowerowych.
Wnioski nasuwają się same.