Kuriozalna sytuacja na antenie TVP Info. "Proszę mnie nie kopać!"

Posłanka PO Marta Wcisło twierdzi, że Jarosław Sachajko z Kukiz'15 kopnął ją pod stołem
Posłanka PO Marta Wcisło twierdzi, że Jarosław Sachajko z Kukiz'15 kopnął ją pod stołem
Źródło zdjęć: © TVP Info

07.10.2022 11:26, aktual.: 07.10.2022 11:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dyskusje polityków przed kamerami niekiedy przeradzają się w agresywne sytuacje. Ostatnio doświadczyła tego posłanka PO Marta Wcisło, która w programie TVP Info została kopnięta przez polityka Kukiz'15. Na jej uwagę prowadzący zareagował śmiechem, a Sachajko tłumaczył potem, że "wystarczyło trzymać grzecznie nóżki przy sobie".

Emocjonujące wymiany zdań polityków często wymykają się spod kontroli. Dyskredytowanie przeciwnika, "ja panu nie przerywałem" i inne docinki to chleb powszedni w polskiej debacie publicznej. Ale od agresji słownej pozostaje tylko krok od ataku fizycznego.

Do nieprzyjemnej sytuacji doszło między posłanką PO Martą Wcisło a politykiem Kukiz'15 Jarosławem Sachajko podczas środowego wydania programu "Minęła 9" na antenie TVP Info. Podczas dyskusji o podziale środków z rządowego budżetu dla samorządów Wcisło przekonywała, że gminy zarządzone przez zwolenników opozycji są dyskryminowane na rzecz lokalnych włodarzy PiS. W pewnym momencie przerwała swój wywód.

- Proszę mnie nie kopać! - zwróciła się do Sachajki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Poseł początkowo zaprzeczył, jakoby miał kopać siedzącą obok Wcisło, ale na ich wymianę zdań zareagował rozbawiony prowadzący TVP Info Adrian Klarenbach, który powiedział: - Panie pośle, pan nie zaczepia pani poseł, mąż ogląda.

Po chwili Jarosław Sachajko, który niedawno zasłynął wypowiedzią o ocieplaniu domu, dodał, że do niezręcznej sytuacji jednak doszło, bo "pani poseł daleko nogi od siebie ma". Później posłanka doniosła o tym zdarzeniu na Twitterze.

"Poseł Sachajko (ten, który dom ociepla w cztery dni) postanowił pobawić się przedszkole i zaczął kopać mnie w programie" - napisała.

Polityk zareagował na post Wcisło. "Nie miała Pani pojęcia, o czym mówi w programie: co jest w ustawie o Sędziach Pokoju i jak wygląda proces legislacyjny to 'kopaniem' się Pani zasłaniała, a wystarczyło trzymać grzecznie nóżki przy sobie" - kpił.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (495)
Zobacz także