Kuba Wojewódzki uderza w Tomasza Kammela. Dawniej się przyjaźnili

Kuba Wojewódzki i Tomasz Kammel byli przyjaciółmi.
Kuba Wojewódzki i Tomasz Kammel byli przyjaciółmi.
Źródło zdjęć: © AKPA

10.02.2021 11:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wydawało się, że ci panowie potrafią przyjaźnić się ponad podziałami. Jednak po ostatnim wywiadzie Kammela z prezesem TVP Jackiem Kurskim dziennikarz TVN nie mógł powstrzymać się od kąśliwego komentarza.

Kuba Wojewódzki od 2006 r. jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy TVN, ale wcześniej pracował też w Polsacie i TVP. Dziennikarz nadal współpracuje z radiem i prasą, na której łamach otwarcie krytykuje swoich kolegów po fachu. W swoim najnowszym felietonie w "Polityce" uderzył w swojego dawnego przyjaciela, Tomasza Kammela.

W ubiegłym tygodniu na antenie TVP chwalono się sukcesami stacji. W specjalnym materiale prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski w rozmowie z Tomaszem Kammelem opowiadał o licznych zmianach i wynikach oglądalności. Dziennikarz nie szczędził komplementów swojemu pracodawcy.

- Patrzę na te liczby panie prezesie i jedno przychodzi mi do głowy, jak pan to powiedział, przyjemna bieda versus ryzyko, ale jak wiadomo, kto nie ryzykuje ten nie pije szampana, a w naszym przypadku szampanem jest oglądalność, o której mówią pokazane liczby - podkreślał Kammel w trakcie 45-minutowej tyrady.

Internauci oraz dziennikarze krytykowali zachowanie Kammela. Cios zadał mu też przyjaciel Kuba Wojewódzki, pytając go wprost: "warto być takim klakierem?".

"Tomasz Kammel zrobił wywiad z Jackiem Kurskim i internet przemówił: Czysta komuna. Gra w orkiestrze Kurskiego. Warto być takim klakierem? To, co zrobił Kurskiemu, powinno być pokazywane po 23:00. Czyli marzenia się spełniają. Tomek zawsze marzył o autorskim wieczornym show" - kpił gwiazdor TVN w "Polityce".

Kuba Wojewódzki jeszcze kilka razy nawiązał do pracowników publicznej telewizji. Wspomniał o zwolnionej pogodynce z TVP Poznań po tym, jak pokazała się na antenie z serduszkiem WOŚP.

"Dyrekcja stacji twierdzi, że jej nie zwolniła, tylko właśnie skończyła jej się umowa o pracę. Nie trzeba nikogo przekonywać. Niż ze wschodu coraz gwałtowniejszy" - ocenił.

Nie zabrakło też komentarza showmana do ostatnich afer wokół Jarosława Jakimowicza. Zdaniem Kuby Wojewódzkiego to dla aktora i prezentera TVP Info "najlepszy sezon".

"Właśnie gruchnęła wiadomość, jakoby molestował statystkę na planie podczas realizacji filmu 'Zenek'. Czyli potencjalnie robił to samo, co później ten film z widzami" - zażartował.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (25)
Zobacz także