Trwa ładowanie...
d1ficff

Kuba Strzyczkowski nie rozważa rezygnacji. Zapewnia o "znakomitej atmosferze"

Niedawno dyrektor Trójki zapewniał słuchaczy, że starał się doprowadzić do przeprosin władz Polskiego Radia dla Marka Niedźwieckiego. Choć współpraca Strzyczkowskiego z Zarządem nie należy do najprostszych, zapewnia, że nie składa broni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kuba Strzyczkowski nie zamierza rezygnować ze stanowiska
Kuba Strzyczkowski nie zamierza rezygnować ze stanowiska (East News)
d1ficff

Sytuacja z przeprosinami dla twórcy Listy Przebojów i jego współpracowników (Bartosza Gila i Heleny Wachowicz) wygląda na patową. Jak ujawnił niedawno Strzyczkowski w facebookowym wpisie do zaniepokojonych słuchaczy, władze Polskiego Radia nie poczuwają się do przeprosin byłego pracownika i zamierzają wyjaśnić sprawę przed sądem. To tylko jedna z kilku kwestii spornych w relacjach nowego dyrektora z zarządem publicznej rozgłośni.

Zdecydowany sprzeciw Strzyczkowskiego budzi także obecność w zespole wicedyrektora Trójki, Mirosława Rogalskiego oraz Wojciecha Cejrowskiego. Pierwszy, skompromitowany aferą wokół Listy Przebojów, zdaniem dyrektora, powinien złożyć rezygnację. Nie przystał jednak na tę sugestię. Znany z kontrowersyjnych poglądów podróżnik doprowadził z kolei do rezygnacji swojego współpracownika, po tym jak na finiszu kampanii zamieścił na YouTube filmik atakujący Rafała Trzaskowskiego.

Newsroom: Kuba Strzyczkowski ma nadzieję, że pani prezes słucha Trójki

W kontekście opisanych napięć, które wyraźnie kładą się cieniem na współpracy nowego dyrektora z Zarządem Polskiego Radia, pojawiło się pytanie, czy Strzyczkowski utrzyma się na dyrektorskim stanowisku. Sam dziennikarz zapewnia, że mimo niepowodzeń w rozwiązaniu kluczowych dla wielu słuchaczy Trójki kwestii, nie zamierza składać broni.

d1ficff

- Nie rozważam rezygnacji. Nie po to jestem dyrektorem Trójki, żeby teraz rezygnować. Jestem dyrektorem po to, żeby załatwić konkretne sprawy - skomentował dla Onetu.

Zapewnił też, że udało się wyciszyć negatywne nastroje na Myśliwieckiej. Wśród pracowników rozgłośni, panuje, jego zdaniem, doskonała atmosfera.

- Napiętych nastrojów w Trójce w tej chwili już nie ma. Jesteśmy zgranym, świetnym zespołem, zasilanym coraz to nowymi nazwiskami. Atmosferę na Myśliwieckiej mamy znakomitą. Nastroje w zespole są miłe, nastawione na robienie świetnego programu- zapewniał Kuba Strzyczkowski.

Dodajmy, że do długiej listy problemów dyrektora Trójki należy też dodać dramatyczny spadek słuchalności radia w ostatnich miesiącach. Według najnowszego badania Radio Track z drugiego kwartału 2020 r. stacje Polskiego Radia zanotowały najgorsze wyniki w historii badania. Trójka spadała z piątej na szóstą pozycję w stosunku do poprzedniego roku. Liderem wśród rozgłośni jest RMF FM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ficff

Podziel się opinią

Share
d1ficff
d1ficff