Książę William zadzwonił do brata. To nie była świąteczna rozmowa

Książę Harry i książę William mają napięte relacje
Książę Harry i książę William mają napięte relacje
Źródło zdjęć: © fot. Getty

25.12.2022 16:16, aktual.: 25.12.2022 16:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Media donoszą, że książę William zadzwonił do księcia Harry'ego. Nie był to jednak typowy świąteczny telefon, w którym panowie mile życzyli sobie wszystkiego dobrego.

O księciu Harrym jest ostatnio głośno z kilku powodów. Jednym z nich jest nadchodząca autobiografia księcia, która rzekomo ma wyjawić kilka niewygodnych faktów z jego życia. Drugim jest rzecz jasna serial "Harry i Meghan", którą w grudniu udostępniono na Netfliksie. Przed kamerami Sussexowie opowiedzieli m.in. o szczegółach z życia na dworze, stosunkach z Windsorami, mediami i o rasizmie, jakiego miała doświadczyć Meghan. Wielu uznało kontrowersyjny serial za jawny atak na royalsów.

To właśnie z powodu tego dokumentu książę William wykonał świąteczny telefon do brata. Jak donosi "New Idea", przyszły król nie był zachwycony opowieściami na temat księżnej Kate. Bardzo nie podobały mu się wątki, które poruszył jego brat w produkcji Netflixa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Uznał, że święta będą tym czasem, w którym powinien wyjaśnić to z bratem. Zadzwonił bezpośrednio do Harry'ego, żeby się z nim umówić, zwłaszcza w sprawie insynuacji o Kate. Najwyraźniej trwało to tylko około siedmiu minut, a Harry nie chciał się wycofać ze swoich słów, utrzymując, że mówił prawdę" - czytamy na portalu.

William myślał, że usłyszy od brata przeprosiny. Nic z tych rzeczy. "Miał nadzieję, że po tej rozmowie Harry przyzna się do błędu i łatwiej będzie im dać sobie ostatnią szansę. Liczył, że świąteczna atmosfera będzie temu sprzyjać, ale nie poszło to po jego myśli" - napisał portal. Można zakładać, że relacje między braćmi tylko ulegną pogorszeniu, gdy 10 stycznia do księgarni trafi wspomniana wcześniej autobiografia Harry'ego - "Spare".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (29)
Zobacz także