Trwa ładowanie...

KRRiT upomniała TVP za wielokrotne przypominanie słów Donalda Tuska "für Deutschland"

TVP została upomniana za powtarzanie wyrwanych z kontekstu słów Donalda Tuska. KRRiT stwierdziła naruszenie art. 21 ustawy o radiofonii i telewizji.

Share
Materiał "Wiadomości" z wypowiedzią Donalda Tuska został zgłoszony do KRRiTMateriał "Wiadomości" z wypowiedzią Donalda Tuska został zgłoszony do KRRiTŹródło: PAP
d5722qc

W Wydaniu "Wiadomości" z 10 grudnia 2021 r. wemitowano materiał dotyczący Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Po raz kolejny wykorzystano w nim wyrwaną z kontekstu wypowiedź Donalda Tuska "für Deutschland". Troje członków rady programowej TVP Krzysztof Luft, Iwona Śledzińska-Katarasińska i Janusz Daszczyński złożyło skargę do KRRiT na ten materiał.

W uzasadnieniu podkreślono, że wypowiedź Tuska była "znów całkowicie wyrwana z kontekstu i bez związku z treścią materiału, w którym się znalazła – jedynie na hasło 'Donald Tusk'".

W odpowiedzi KRRiT napisała: "W ocenie KRRiT zastosowanie tego zabiegu nie stanowiło bezstronnej informacji w rozumieniu art. 21 ustawy o radiofonii i telewizji, do realizacji którego TVP SA jest zobowiązana". Do TVP zostało skierowane wystąpienie, w którym zwrócono uwagę na konieczność przestrzegania przepisów i rzetelnego ukazywania wydarzeń.

Katarzyna Dowbor chciałaby wrócić do TVP?

Podobna skarga wpłynęła do KRRiT w listopadzie 2021 r. i również dotyczyła wielokrotnego powtarzania w materiałach "Wiadomości" słów "für Deutschland".

d5722qc

Krzysztof Luft skomentował sprawę w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl: - Jeżeli organ państwa, który ma stać na straży przepisów Ustawy o radiofonii i telewizji, stwierdza notoryczne łamanie obowiązującego prawa przez nadawcę, ale nie ma wystarczających narzędzi, aby prawo wyegzekwować, to powinien o tym zawiadomić prokuraturę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d5722qc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5722qc
d5722qc