KRRiT poszła na rękę Rydzykowi. TV Trwam zapłaci mniej za koncesję

TV Trwam założona przez ojca Rydzyka rezygnuje z części reklam
TV Trwam założona przez ojca Rydzyka rezygnuje z części reklam
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

08.04.2022 11:22, aktual.: 08.04.2022 11:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fundacja Lux Veritatis, należąca do ojca Tadeusza Rydzyka i odpowiadająca za nadawanie TV Trwam, wystąpiła z wnioskiem do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zmniejszenie jej limitu reklam. Rada przychylnie rozpatrzyła prośbę, tym samym stacja zaoszczędzi na opłacie za koncesję.

Jak podaje serwis Press, nadawca TV Trwam poprosił Krajową Radę Radiofonii i Telewizji o zmianę warunków koncesji. Chodzi o wpis dotyczący zmniejszenia limitu emitowanych reklam . Wcześniej stacja należąca do fundacji ojca Rydzyka mogła działać w tym zakresie bez limitu, choć przepisy stanowią, że reklamy mogą stanowić ok. 12 minut na każdą godzinę nadawania. Teraz dla TV Trwam będą to trzy minuty.

W ten sposób religijna telewizja zaoszczędzi na przedłużeniu koncesji. Zgodnie z rozporządzeniem KRRRiT opłata za koncesję z limitem reklam wynosi 50 proc. standardowej stawki.

Obecna koncesja TV Trwam obowiązuje do 12 marca 2023 r. Za 10-letnią zgodę na nadawanie fundacja Lux Veritatis musiała zapłacić 12,9 mln zł. Kwota została rozłożona na raty, jednak - jak twierdzi Press - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji obniżyła stacji ostatnią ratę z 1,29 mln do 717,9 tys. zł.

Przypomnijmy, że większość wpływów fundacji Lux Veritatis pochodzi od darczyńców. Jak dotąd rada nie rozpatrzyła wniosku TV Trwam o przedłużenie koncesji, mimo że dokumenty zostały złożone w styczniu br.

Słuchasz podcastów? Jeśli tak, spróbuj nowej produkcji WP Kultura o filmach, netfliksach, książkach i telewizji. "Clickbait. Podcast o popkulturze" dostępny jest na Spotify, w Google Podcasts oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach. A co, jeśli nie słuchasz? Po prostu zacznij. Poniżej znajdziesz najnowszy odcinek

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (36)
Zobacz także