Trwa ładowanie...

KRRiT odwołuje się od wyroku ws. koncesji TVN24. Nie zgadzają się z tezą o bezczynności

Wniosek o przedłużenia koncesji dla stacji TVN24 czekał 19 miesięcy na rozpatrzenie KRRiT. Wojewódzki Sąd Administracyjny orzekł w kwietniu, że doszło do bezczynności rady w tej sprawie. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nie zgadza się z tym i złożył skargę kasacyjną.

Anita Werner w "Faktach" donosiła o sytuacji z koncesjami TVNAnita Werner w "Faktach" donosiła o sytuacji z koncesjami TVNŹródło: Materiały prasowe
dblhjev
dblhjev

Sytuacja, jakiej doświadczyła grupa TVN podczas prób przedłużenia koncesji dla TVN24, a potem TVN7, była bezprecedensowa. Po raz pierwszy nadawca musiał czekać długimi miesiącami na rozpatrzenie wniosku. Po tym, jak właściciele TVN24 złożyli dokumenty w lutym 2020 r., pozytywne rozpatrzenie uzyskali 22 września 2021 r. na kilka dni przed wygaśnięciem dotychczasowej licencji. Z kolei stacja TVN7 czekała prawie 14 miesięcy na przedłużenie koncesji.

Grupa TVN Discovery złożyła swoje zażalenie do Wojewódzkiego Sądu Administacyjnego. W kwietniu br. sąd wydał nieprawomocny wyrok niekorzystny dla Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, stwierdzając jej bezczynność przy rozpatrywaniu wniosku o koncesję dla TVN24. Karą miało być pokrycie kosztów postępowania sądowego w wysokości 597 zł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Duże zmiany w TVN. Stacja nie ma najlepszej passy

Jak informuje portal Wirtualne Media, przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski postanowił odwołać się od tej decyzji, składając pod koniec czerwca skargę kasacyjną.

dblhjev

- KRRiT wniosła skargę kasacyjną od wyroku WSA. Przewodniczący nie zgadza się z uzasadnieniem, które zostało przedstawione przez sąd. Witold Kołodziejski uważa, że przy przedłużaniu koncesji dla TVN24 nie doszło do "bezczynności KRRiT" - oświadczyła rzeczniczka rady Teresa Brykczyńska.

Grupa TVN nie zamierza odpuszczać sprawy. Zapowiadali, że oprócz skargi w sprawie TVN24 skierują kolejne zażalenie w związku z powtarzająca się sytuacją przy przedłużeniu koncesji dla TVN7. Niedawno nadawca wystąpił z kolejnym wnioskiem o rekoncesję dla stacji HGTV.

- Wojewódzki Sąd Administracyjny potwierdził podnoszone wielokrotnie przez TVN zastrzeżenia odnoszące się do sposobu procedowania przez przewodniczącego KRRiT sprawy rekoncesji dla TVN24. Wskazanie, iż bezczynność wiązała się z rażącym naruszeniem prawa jednoznacznie wskazuje, iż proces koncesyjny dla TVN24 był odwlekany przez ponad półtora roku w sposób całkowicie bezprawny - informowało tuż po wyroku biuro prasowe TVN.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dblhjev
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dblhjev