Trwa ładowanie...

TVN dopiął swego. Wygrali w sądzie z KRRiT

Po ponad rocznym oczekiwaniu na przedłużenie koncesji dla TVN24 włodarze stacji zaskarżyli działanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie przyznał rację grupie TVN Discovery i orzekł, że doszło do bezczynności rady.

"Fakty" z Piotrem Kraśko na czele to flagowy program TVN i TVN24"Fakty" z Piotrem Kraśko na czele to flagowy program TVN i TVN24Źródło: TVN
d2s3ll2
d2s3ll2

Podczas niejawnego posiedzenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w środę 27 kwietnia rozpatrzono skargi wobec Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN24. Przypomnijmy, że w sumie trwało ono 19 miesięcy, a decyzja zapadła na cztery dni przed końcem dotychczasowej koncesji.

Jak podaje "Presserwis", odrzucono zażalenie na przewlekle prowadzone postępowanie i umorzono postępowanie wobec przewodniczącego rady Witolda Kołodziejskiego. Za to sąd orzekł, że "doszło do bezczynności organu, która miała charakter rażącego naruszenia prawa".

Marcin Prokop krytycznie o rządzie w czasie konfliktu w Ukrainie

Kara dla Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nie będzie jednak dotkliwa. Zasądzono jedynie zwrot kosztów postępowania w wysokości 597 zł. Wyrok jest nieprawomocny.

d2s3ll2

W swojej skardze włodarze TVN zwrócili uwagę na to, aby "sąd zweryfikował przebieg postępowania rekoncesyjnego dla TVN24 i wskazał prawidłowy wzorzec zachowania KRRiT we wszystkich podobnych postępowaniach, co będzie miało znaczenie dla wszystkich nadawców funkcjonujących w Polsce". Wniesiono też zażalenie w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN7, którego wniosek również był rozpatrywany ponad rok.

d2s3ll2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s3ll2