Kolejny kultowy program znika z TVP

"Magazyn Ekspresu Reporterów" nadawany był od końca lat 90.
"Magazyn Ekspresu Reporterów" nadawany był od końca lat 90.
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

11.08.2023 08:49, aktual.: 11.08.2023 11:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszystko wskazuje na to, że z TVP na dobre znika "Magazyn Ekspresu Reporterów". Program nadawany od 1999 r. w ostatnich latach przechodził różne zawirowania. I tracił widzów.

Stacje telewizyjne szykują się na sezon jesień-zima i o walkę o widza. Pisaliśmy wam ostatnio o ramówce, jaką przygotował Polsat, który ma w rękawie kilka nowości. Nie inaczej sytuacja ma się w TVN i w Telewizji Polskiej. Jeśli chodzi o TVP, to w ostatnim czasie pisaliśmy, że żegna się z kultowymi programami, które nie cieszą się już taką popularnością jak niegdyś. Ofiarą cięć padł "Magazyn Kryminalny 997", który miał mieć widownię rzędu nieco ponad 300 tys. osób.

- Dziękuję za te wspaniałe 5 lat – współpracownikom, ekspertom, którzy do nas przyjeżdżali, a także policjantom i prokuratorom. To były nowe, ważne doświadczenia. Najważniejsze jest to, że wiele z prezentowanych spraw udało się rozwiązać, a sprawcy zbrodni, którzy liczyli na bezkarność trafili tam, gdzie ich miejsce – czyli za kraty - komentował prowadzący, Dariusz Bohatkiewicz. Teraz podobne słowa mogą przekazać jego koledzy z programu "Magazyn Ekspresu Reporterów".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak podają Wirtualne Media, w programie TVP3 nie ma nowych odcinków "Magazynu Ekspresu Reporterów". W tym czasie, gdy planowo powinny być pokazywane odcinki programu interwencyjnego, wpisane są dwa inne - "Kryminalna siódemka" i "Całkiem niezła historia". "Magazyn" nie jest uwzględniany w jesiennej ramówce. Nieoficjalnie: są niewielkie szanse, że program w ogóle wróci na antenę.

Również WM zaznaczają, że dziennikarze pracujący przy "Magazynie" wiedzieli o plotkach na temat zakończenia programu i próbowali ustalić, co dalej. Jedna z osób związanych z produkcją skomentowała: - Teraz już wiemy, że nic z tego, a nasze obawy nie były bezpodstawne, czekamy więc na oficjalne wiadomości od szefostwa.

Jeszcze kilka lat temu "Magazyn Ekspresu Reporterów" miał widownię sięgającą aż 1,5 mln widzów. W sezonie 2022/23 miał już ich zaledwie 526 tys.

Przypomnijmy, że "Magazyn Ekspresu Reporterów" w formule studyjnej nadawany był od 1999 r. Prowadzącym był Michał Olszański, który został głównym gospodarzem programu. Z widzami witała się także Marta Kielczyk. Latem 2020 r. Olszański został zwolniony - zastąpił go Mirosław Rogalski. W tym samym roku do programu dołączyła jako prowadząca Urszula Rogala. "Magazyn" nadawano w TVP2, potem w TVP1, by ostatecznie przenieść go do TVP3.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" ogłaszamy zwycięzcę starcia kinowych hegemonów, czyli "Barbie""Oppenheimera", a także zaglądamy do "Silosu", gdzie schronili się ludzie płacący za Apple TV+. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także