Trwa ładowanie...

Kolejna gwiazda TVP komentuje bieżącą sytuację. Tomasz Wolny wspiera kobiety

Coraz więcej osób publicznych wspiera kobiety i ich strajki po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Gwiazdy TVP też nie stronią od publicznego wygłaszania swoich opinii. Tomasz Wolny okazał swoje wsparcie.

Tomasz Wolny wspiera strajki kobiet.Tomasz Wolny wspiera strajki kobiet.Źródło: ONS
d2pc1sl
d2pc1sl

Wydarzenia ostatnich dni spowodowały, że ogromna część znanych i powszechnie lubianych osób opowiedziała się po którejś ze stron. Niektórzy, jak na przykład Ida Nowakowska, popierają decyzję Trybunału Konstytucyjnego. Inni zaś, w zdecydowanej większości, wspierają kobiety i ich wolę walki. Dziwić może, że są wśród nich gwiazdy TVP.

Jedną z osobistości, które wspierają protest kobiet, jest Tomasz Wolny. Gwiazda TVP - prowadzący program "Pytanie na śniadanie" - wypowiedział się w tej kwestii na Instagramie.

Tomasz Wolny stanowczo zaznaczył, że aborcja to nie tylko sprawa kobiet, ale i mężczyzn: "Aborcja to nie tylko sprawa kobiet. W potężnej mierze to wina mężczyzn, a dokładniej kryzysu tego naszego męstwa. Decyzja o aborcji, to często niestety nie kwestia wyboru, ale jego braku. Bo gdy kobieta zostaje w tych tragicznych chwilach sama, opuszczona, zrozpaczona, wystraszona, bez perspektyw to, jaki ma wybór?" - napisał.

Tomasz Wolny w dość mocnych słowach skrytykował postawę wielu mężczyzn, którzy jak ognia unikają odpowiedzialności za swoje czyny. Jak sam stwierdził, znaczna ich część zostawia kobiety z "problemem" twierdząc, że sobie poradzą, że wszystko będzie dobrze.

"Pytanie na śniadanie": Marcelina Zawadzka o relacjach z prowadzącymi

Tomasz Wolny zaznaczył, że choć jest za życiem, popiera wolność wyboru.

d2pc1sl

"Będąc za życiem, jednocześnie jestem absolutnym przeciwnikiem oceniania i piętnowania kobiet i par, które zdecydowały się na aborcję. Nie osądzać, tylko otaczać wsparciem, a przede wszystkim trzeba nie tylko chylić czoła, ale zapewnić godną i wystarczającą pomoc tym rodzicom, którzy mimo wszystko urodzili. Urodzili i każdego dnia walczą o jak najlepsze życie dla swoich dzieci, bo w zbyt wielu przypadkach poziom tego wsparcia woła o pomstę do nieba" - napisał prezenter.

Zgadzacie się z Tomaszem Wolnym?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2pc1sl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pc1sl