Kolejna gwiazda TVP komentuje bieżącą sytuację. Tomasz Wolny wspiera kobiety

Tomasz Wolny wspiera strajki kobiet.
Tomasz Wolny wspiera strajki kobiet.
Źródło zdjęć: © ONS

28.10.2020 00:08, aktual.: 01.03.2022 14:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Coraz więcej osób publicznych wspiera kobiety i ich strajki po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Gwiazdy TVP też nie stronią od publicznego wygłaszania swoich opinii. Tomasz Wolny okazał swoje wsparcie.

Wydarzenia ostatnich dni spowodowały, że ogromna część znanych i powszechnie lubianych osób opowiedziała się po którejś ze stron. Niektórzy, jak na przykład Ida Nowakowska, popierają decyzję Trybunału Konstytucyjnego. Inni zaś, w zdecydowanej większości, wspierają kobiety i ich wolę walki. Dziwić może, że są wśród nich gwiazdy TVP.

Jedną z osobistości, które wspierają protest kobiet, jest Tomasz Wolny. Gwiazda TVP - prowadzący program "Pytanie na śniadanie" - wypowiedział się w tej kwestii na Instagramie.

Tomasz Wolny stanowczo zaznaczył, że aborcja to nie tylko sprawa kobiet, ale i mężczyzn: "Aborcja to nie tylko sprawa kobiet. W potężnej mierze to wina mężczyzn, a dokładniej kryzysu tego naszego męstwa. Decyzja o aborcji, to często niestety nie kwestia wyboru, ale jego braku. Bo gdy kobieta zostaje w tych tragicznych chwilach sama, opuszczona, zrozpaczona, wystraszona, bez perspektyw to, jaki ma wybór?" - napisał.

Tomasz Wolny w dość mocnych słowach skrytykował postawę wielu mężczyzn, którzy jak ognia unikają odpowiedzialności za swoje czyny. Jak sam stwierdził, znaczna ich część zostawia kobiety z "problemem" twierdząc, że sobie poradzą, że wszystko będzie dobrze.

Tomasz Wolny zaznaczył, że choć jest za życiem, popiera wolność wyboru.

"Będąc za życiem, jednocześnie jestem absolutnym przeciwnikiem oceniania i piętnowania kobiet i par, które zdecydowały się na aborcję. Nie osądzać, tylko otaczać wsparciem, a przede wszystkim trzeba nie tylko chylić czoła, ale zapewnić godną i wystarczającą pomoc tym rodzicom, którzy mimo wszystko urodzili. Urodzili i każdego dnia walczą o jak najlepsze życie dla swoich dzieci, bo w zbyt wielu przypadkach poziom tego wsparcia woła o pomstę do nieba" - napisał prezenter.

Zgadzacie się z Tomaszem Wolnym?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (70)
Zobacz także