Kłótnia w TVP Info. Padły skandaliczne słowa

Dobromir Sośnierz z Konfederacji obraził posłankę Lewicy w trakcie programu TVP Info
Dobromir Sośnierz z Konfederacji obraził posłankę Lewicy w trakcie programu TVP Info

03.10.2021 18:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W niedzielnym wydaniu programu "Woronicza 17" na antenie TVP Info doszło do starcia między politykami Lewicy i Konfederacji. Ten drugi nazwał posłankę "głupią i prymitywną".

Gdy Michał Rachoń prowadzi któryś ze swoich programów w TVP Info, nierzadko dochodzi do szokujących zachowań jego gości. Wystarczy sobie przypomnieć, co wygadywano jakiś czas temu w "#Jedziemy" o Donaldzie Tusku. Teraz doszło do kolejnego przekroczenia granic, ale dla odmiany w programie "Woronicza 17". Jednym z poruszanych tematów był wątek zoofilskich zdjęć na konferencji ministrów Mariusza Kamińskiego i Mariusza Błaszczaka.

Anna Maria Żukowska z Lewicy powiedziała, że takie kadry nie powinny być pokazywane publicznie. – Ja uważam, że każdy ma prawo wiedzieć, ale nie musimy na to patrzeć –mówiła posłanka. Po chwili doszło do wymiany zdań między nią a Dobromirem Sośnierzem z Konfederacji.

Gdy poseł powiedział do niej, by "nie patrzyła", Żukowska rzuciła do Sośnierza: – Ja wiem, że pan z syrenką też by spróbował. Było to nawiązanie do głośnego zdjęcia, na którym widać, jak Sośnierz łapie za pierś pomnik syrenki. Poseł najwyraźniej poczuł się urażony, bo chamsko odpowiedział: – Pani jest prymitywna i głupia, naprawdę.

Sośnierz na tym nie poprzestał, bo później wdał się w kłótnię z Robertem Kropiwnickim z Koalicji Obywatelskiej. Gdy Kropiwnicki spytał go, czy woli być z Białorusią, służąc interesom rosyjskim, Sośnierz nazwał go "zakompleksionym Pigmejem". – Uważa, że jak kolonizatorzy tutaj nie przyjadą, to sobie nie poradzi – powiedział. Żukowska zarzuciła mu, że taka uwaga jest rasistowska.

Rachoń akurat poparł wypowiedź posłanki, więc Sośnierz "odrobinę" się zreflektował. Jednak dodał w swoim stylu, że może nie powinien obrażać Pigmejów, ale mają oni więcej godności niż niektórzy polscy politycy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (388)
Zobacz także