Trwa ładowanie...
d3h86pu

Kim jest Mariusz Zielke? Co wiemy o dziennikarzu, który oskarża Krzysztofa Sadowskiego o pedofilię

Mariusz Zielke to dziennikarz śledczy, który ujawnił nazwisko Krzysztofa Sadowskiego – muzyka, który przez lata miał molestować nieletnie dziewczynki. Kim dokładnie jest Mariusz Zielke?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Zielke to dziennikarz śledczy oraz autor książek.
Mariusz Zielke to dziennikarz śledczy oraz autor książek. (Instagram.com)
d3h86pu

Mariusz Zielke – kim jest?

Mariusz Zielke jest dziennikarzem śledczym oraz autorem książek, urodzonym w roku 1971. Wykształcenie zdobył na Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwsze kroki w karierze zawodowej dziennikarz Mariusz Zielke stawiał w periodykach filmowych i wydawnictwach specjalistycznych.

W roku 1999 rozpoczął współpracę z "Pulsem Biznesu", która trwała aż 10 lat. Po nagłym zwolnieniu Zielke założył Niezależną Gazetę Internetową, gdzie zasiada na stanowisku redaktora naczelnego.

d3h86pu

Mariusz Zielke to laureat prestiżowej nagrody Grand Press, przyznawanej od 22 lat przez branżowy miesięcznik "Press". Wyróżnienie otrzymał w roku 2005 w kategorii dziennikarstwa śledczego za cykl artykułów o zmowach giełdowych. Do Grand Press Zielke był nominowany jeszcze dwukrotnie: w 2006 oraz w 2009 r.

Dziennikarz na swoim koncie ma kilka pozycji wydawniczych. Książki Mariusza Zielke to głównie kryminały i thrillery finansowe. Jedną z najpopularniejszych jest "Wyrok" wydany w 2012 r. Publikacja o dziennikarzu Jakubie Zimnym, który bada przekręty wysoko postawionego maklera doczekała się kontynuacji w postaci 3 kolejnych tomów: "Człowiek, który musiał umrzeć" (2015), "Sędzia" (2015) oraz "Nienawiść" (2017). Mariusz Zielke napisał ponad 10 książek.

Publicysta jest żonaty i ma dwójkę dzieci.

Mariusz Zielke i Krzysztof Sadowski

Cała Polska usłyszała o Mariuszu Zielke w kontekście afery pedofilskiej, która wstrząsnęła opinią publiczną. Dziennikarz oskarżył znanego muzyka Krzysztofa Sadowskiego o molestowanie nieletnich.

d3h86pu

Do przestępstw Sadowski miał się dopuszczać w czasie zdjęć do popularnego programu rozrywkowego dla dzieci "Tęczowy Music Box".

Zielke twierdzi, że ma niezbite dowody w tej sprawie. W oświadczeniu dziennikarz pisze:

"Niestety, z ogromną przykrością informuję, że nie ma już żadnych wątpliwości. Krzysztof Sadowski, wielka postać polskiego jazzu, wieloletni prezes Polskiego Towarzystwa Jazzowego, współtwórca Tęczowego Music Box, działacz Jazz Jamboree i innych programów, nauczyciel setek, a może i tysięcy dzieci, był pedofilem. Szczegółowy, wstrząsający tekst na ten temat opublikuję dziś wieczorem. Ta sprawa będzie bardzo bolesna dla całego środowiska, które w dużej części wiedziało i kryło pedofilię. Jestem przerażony myślą, co musi dziś czuć rodzina, bliscy i znajomi pana Krzysztofa, ale nie mam wyjścia, nie mogę tego ukryć, to obiecałem i czytelnikom i ofiarom. Ofiary zasługują na współczucie i prawdę. Ich relacje są bardzo mocne. Relacji jest zbyt wiele, żeby były nieprawdziwe. Krzysztof Sadowski zniszczył życie wielu utalentowanym ludziom, wielu innym próbował. Po zebraniu materiału skieruję doniesienie do prokuratury."

d3h86pu

Podziel się opinią

Share
d3h86pu
d3h86pu