Trwa ładowanie...

"Tęczowy Music Box". Kim jest Krzysztof Sadowski?

Współtwórca programu "Tęczowy Music Box" Krzysztof Sadowski został oskarżony przez dziennikarza Mariusza Zielke o molestowanie seksualne nieletnich. Co wiemy o znanym muzyku jazzowym?

Share
"Tęczowy Music Box". Kim jest Krzysztof Sadowski?
Źródło: Youtube.com
d228yp5

Krzysztof Sadowski — co robił w programie "Tęczowy Music Box"?

Krzysztof Sadowski współpracował z TVP. Tworzył programy rozrywkowe, propagując utwory klasyczne w odmiennej — rozrywkowej - formie. Krzysztof Sadowski był twórcą i głównym redaktorem dwóch popularnych programów dla dzieci "Tęczowy Music Box" oraz "Co jest grane?". Wraz z żoną Lilianą założył Fundację Wspierającą Dzieci Uzdolnione Muzycznie Tęcza. Maluchy występowały w programie "TMB".

Krzysztof Sadowski — afera

Po 19 latach od premiery pierwszego odcinka "Tęczowego Music Boksu" dziennikarz Mariusz Zielke dotarł do informacji dotyczących molestowania seksualnego na nieletnich, których miał się dopuszczać Krzysztof Sadowski. Sprawa jest w toku.

Skandal z udziałem Krzysztofa Sadowskiego miał być tajemnicą poliszynela w środowisku artystycznym, w którym obraca się 80-letni muzyk jazzowy.

d228yp5

Krzysztof Sadowski — kariera muzyczna

Krzysztof Sadowski znany jest głównie osobom starszego pokolenia, które słuchały radiowej Trójki. Jazzman urodził się w 1936 r. Od najmłodszych lat jego życie było związane z muzyką. W 1957 r. założył zespół jazzowy Modern Combo. W tym czasie współpracował ze Zbigniewem Namysłowskim oraz Janem 'Ptaszynem' Wróblewskim, a także Andrzejem Kurylewiczem.

W 1962 r. założył kolejną grupę Bossa Nova Combo, która realizowała słuchowiska dla Programu Trzeciego Polskiego Radia. Krzysztof Sadowski utworzył również Grupę Organową Krzysztofa Sadowskiego. Współpracował z takimi artystami jak Czesław Niemen, Danuta Rinn, Irena Santor, Katarzyna Sobczyk czy Wanda Warska.

Krzysztof Sadowski — życie prywatne

Prywatnie Krzysztof Sadowski był związany z Lilianą Urbańską. Mają córkę Marysię Sadowską, która również śpiewa, a także reżyseruje filmy. Jako mała dziewczynka brała udział w nagraniach do "TMB".

Krzysztof Sadowski i Marysia Sadowska współpracowali ze sobą. Ojciec skomponował dla córki piosenkę "Żeby choć raz".

d228yp5

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d228yp5
d228yp5