Trwa ładowanie...
ditw9mo

"Tęczowy Music Box". Kim jest Krzysztof Sadowski?

Współtwórca programu "Tęczowy Music Box" Krzysztof Sadowski został oskarżony przez dziennikarza Mariusza Zielke o molestowanie seksualne nieletnich. Co wiemy o znanym muzyku jazzowym?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Sadowski to znany polski muzyk jazzowy, który był redaktorem "Tęczowego Music Boksu"
Krzysztof Sadowski to znany polski muzyk jazzowy, który był redaktorem "Tęczowego Music Boksu" (Youtube.com)
ditw9mo

Krzysztof Sadowski — co robił w programie "Tęczowy Music Box"?

Krzysztof Sadowski współpracował z TVP. Tworzył programy rozrywkowe, propagując utwory klasyczne w odmiennej — rozrywkowej - formie. Krzysztof Sadowski był twórcą i głównym redaktorem dwóch popularnych programów dla dzieci "Tęczowy Music Box" oraz "Co jest grane?". Wraz z żoną Lilianą założył Fundację Wspierającą Dzieci Uzdolnione Muzycznie Tęcza. Maluchy występowały w programie "TMB".

Krzysztof Sadowski — afera

Po 19 latach od premiery pierwszego odcinka "Tęczowego Music Boksu" dziennikarz Mariusz Zielke dotarł do informacji dotyczących molestowania seksualnego na nieletnich, których miał się dopuszczać Krzysztof Sadowski. Sprawa jest w toku.

ditw9mo

Skandal z udziałem Krzysztofa Sadowskiego miał być tajemnicą poliszynela w środowisku artystycznym, w którym obraca się 80-letni muzyk jazzowy.

Krzysztof Sadowski — kariera muzyczna

Krzysztof Sadowski znany jest głównie osobom starszego pokolenia, które słuchały radiowej Trójki. Jazzman urodził się w 1936 r. Od najmłodszych lat jego życie było związane z muzyką. W 1957 r. założył zespół jazzowy Modern Combo. W tym czasie współpracował ze Zbigniewem Namysłowskim oraz Janem 'Ptaszynem' Wróblewskim, a także Andrzejem Kurylewiczem.

W 1962 r. założył kolejną grupę Bossa Nova Combo, która realizowała słuchowiska dla Programu Trzeciego Polskiego Radia. Krzysztof Sadowski utworzył również Grupę Organową Krzysztofa Sadowskiego. Współpracował z takimi artystami jak Czesław Niemen, Danuta Rinn, Irena Santor, Katarzyna Sobczyk czy Wanda Warska.

Krzysztof Sadowski — życie prywatne

Prywatnie Krzysztof Sadowski był związany z Lilianą Urbańską. Mają córkę Marysię Sadowską, która również śpiewa, a także reżyseruje filmy. Jako mała dziewczynka brała udział w nagraniach do "TMB".

Krzysztof Sadowski i Marysia Sadowska współpracowali ze sobą. Ojciec skomponował dla córki piosenkę "Żeby choć raz".

ditw9mo

Podziel się opinią

Share
ditw9mo
ditw9mo