Trwa ładowanie...

Katarzyna Stoparczyk odchodzi z Trójki. "Nie mogę legitymizować tego, co z naszego ukochanego radia pozostało"

Po 19 latach z anteny Programu Trzeciego PR znika Katarzyna Stoparczyk. Dziennikarka pożegnała się ze słuchaczami za pośrednictwem Facebooka. Podkreśliła, że także i jej odejście związane jest z ostatnimi działaniami władz Polskiego Radia.

Katarzyna Stoparczyk i Marek Niedźwiecki, byli już dziennikarze radiowej Trójki.Katarzyna Stoparczyk i Marek Niedźwiecki, byli już dziennikarze radiowej Trójki.Źródło: Facebook, fot: Facebook
d1h135y
d1h135y

Katarzyna Stoparczyk pojawiała się na antenie radiowej Trójki przede wszystkim w weekendowym paśmie. Była autorką audycji "Dzieci wiedzą lepiej" czy "Zagadkowa niedziela" adresowanych do najmłodszych słuchaczy i ich rodziców. Od 2017 roku prowadziła też wywiady z największymi polskimi gwiazdami, wspominając ich dzieciństwo w programie "Myślidziecka". Jednak ani w sobotę 23, ani w niedzielę 24 maja nie wyemitowano żadnej z tych audycji. W niedzielę wieczorem dziennikarka wyjaśniła na Facebooku słuchaczom, dlaczego.

"Dzisiaj rano nie było 'Zagadkowej niedzieli'. Nie było nawet jej skrótu. I nie będzie. Tak jak premierowych odcinków moich ukochanych 'Dzieci wiedzą lepiej'. Tak jak w żadną już(?) sobotę nowych odcinków audycji 'Myślidziecka 3/5/7'. (...) Ja te dwa ostatnie poranki po prostu przespałam. Bo nie miałam siły na nic więcej. Bo od wielu dni czuję potworną wściekłość. Ale czuję też smutek i żal za czymś, co było naszym wspólnym domem. (...) Znikam z anteny. Tak jak i większość moich Kolegów. Bo nie chcę, nie mogę, legitymizować tego co z naszego ukochanego radia pozostało.(...) Myślałam o tym wszystkim, co zrujnowało nasz wspólny radiowy świat. Deszcz spływał po policzkach i dopiero po chwili uświadomiłam sobie, że przecież deszcz nigdy nie był tak słony".

Trójka straciła najlepszych dziennikarzy. Afera okazała się gwoździem do trumny

d1h135y

"Dzisiaj wiem jedno, to w Was Słuchaczach jest potężna moc. Było to widać w piątek, kiedy zabrakło Listy Programu 3, ale nie zabrakło Was. To Wy niesiecie nadzieję. I z tą nadzieją jeszcze przez moment pozostanę, ciesząc się, że mamy choć tutaj, w tej wirtualnej przestrzeni, wspólne miejsce i czas. Bądźcie z nami. Zawsze było to ważne, ale dzisiaj jak nigdy wcześniej jesteście tlenem w tym potwornym zawirowaniu i politycznym smogu".

Afera wokół 1998. notowania LP3 i związana z nią fala odejść z rozgłośni była dla dziennikarki kolejnym ciosem. W swoim emocjonalnym wpisie Stoparczyk zdradziła, że przeżywa także problemy zdrowotne.

"Od sierpnia zmagałam się z poważną chorobą, teraz potrzebuję oddechu".

d1h135y

Dodajmy, że Katarzyna Stoparczyk dołączyła do trójkowej redakcji w 2001 roku. Za swoją pracę była wielokrotnie doceniana. Uhonorowano ją m.in. tytułem "Człowieka mediów" na Brave Festival, odznaką "Za zasługi dla ochrony praw dziecka" czy nagrodą Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej. Przed laty, wspólnie z Wojciechem Mannem, występowała także w popularnym programie TVP 2 "Duże dzieci".

d1h135y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h135y