Trwa ładowanie...
d1n9tr0

Katarzyna Bosacka naruszyła 3 zasady etyki. Rada Etyki Mediów wydała oświadczenie

Katarzyna Bosacka w czerwcu została oskarżona o łamanie podstawowych zasad etyki dziennikarskiej, które zakładają bezstronność. Sprawie przyjrzała się Rada Etyki Mediów, która po 2 miesiącach wydała oficjalne oświadczenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katarzyna Bosacka naruszyła 3 zasady etyczne
Katarzyna Bosacka naruszyła 3 zasady etyczne (East News)
d1n9tr0

Informacja o natychmiastowym zwolnieniu Katarzyna Bosackiej szybko rozeszła się w mediach. Prezenterka zakończyła pracę w TVN Style 4 czerwca br. Wszystko za sprawą skargi producenta kosmetyków naturalnych Global Cosmed Group. Bosacka miała w odcinku "Żele i płyny do mycia" programu "Co nas truje" świadomie wprowadzić widza w błąd. Gwiazda mówiła o rzekomej szkodliwości składnika SLES w produktach, jednocześnie zachwalając kosmetyki firmy, których była ambasadorką.

ZOBACZ TEŻ: Katarzyna Bosacka: "Jestem Matką Teresą polskiego żywienia"

Skargą zajęła się Rada Etyki Mediów, która teraz wystosowała oficjalne oświadczenie. Jak donoszą Wirtualne Media, 13 członków rady orzekło, że Bosacka złamała 3 zasady medialnej etyki. Zasadę obiektywizmu, która zakłada rzetelne relacjonowanie rzeczywistości w oderwaniu od swoich poglądów. Zasadę pierwszeństwa dobra odbiorcy, mówiącą o tym, że prawa czytelników oraz widzów są nadrzędne wobez dziennikarzy oraz zasadę uczciwości, czyli nieuleganie żadnym wpływom.

d1n9tr0

W oficjalnym piśmie przewodniczącego REM, Ryszarda Bańkowicza czytamy:

"Tak więc REM w pełni zgodziła się z przedstawionymi w Państwa skardze zarzutami. Nie inne musiały być też wnioski redakcji TVN Style, skoro natychmiast po zawarciu umowy z firmą kosmetyczną, która uczyniła red. Bosacką "ambasadorką", czyli opłacaną gloryfikatorką wyrobów producenta-zleceniodawcy, zerwała z nią kontrakt i usunęła z anteny".

Katarzyna Bosacka nie odniosła się jeszcze do decyzji Rady Etyki Mediów.

d1n9tr0

Podziel się opinią

Share

d1n9tr0

d1n9tr0