Trwa ładowanie...

Katarzyna Bosacka "wprowadzała widzów w błąd". Konkurencja zgłosiła skargi

Katarzyna Bosacka straciła pracę w TVN Style, ale to nie jedyne konsekwencje, jakie może ponieść dziennikarka. Sprawa "bezprawnego lokowania produktu" została zgłoszona do KRRiT i Rady Etyki Mediów.

Share
Katarzyna Bosacka "wprowadzała widzów w błąd". Konkurencja zgłosiła skargiŹródło: East News
d3cvn9w

O natychmiastowym zwolnieniu Bosackiej z TVN Style pisaliśmy wczoraj. Dziennikarka miała złamać jeden z punktów kontraktu i zachwalać w swoim programie markę kosmetyczną, która płaci jej za bycie ambasadorką. Z takiego obrotu spraw jest zadowolony właściciel konkurencyjnej marki, który zgłosił skargę na zachowanie Bosackiej.

Obejrzyj: Katarzyna Bosacka: "Jestem Matką Teresą polskiego żywienia"

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, spółka Global Cosmed Group odebrała decyzję o zwolnieniu Bosackiej jako potwierdzenie zgłaszanych zastrzeżeń. Sprawa dotyczy odcinka programu "Co nas truje - żele i płyny do mycia" z 17 marca, który został już usunięty z platformy Player.pl.

d3cvn9w

- W naszej ocenie, w programie tym pani Katarzyna Bosacka w sposób nierzetelny i wprowadzający odbiorców w błąd sugerowała o rzekomej szkodliwości składnika SLES w produktach kosmetycznych – czytamy w oświadczeniu Global Cosmed Group.

Właściciel marki Apart Natural zarzuca twórcom programu, że w roli eksperta "wypowiadał się pracownik laboratorium firmy Laboratorium Naturella Sp. z o.o., zaś produkty OnlyBio zostały przedstawione jako jedyne bezpieczne i zdrowe, mimo iż posiadały te same składniki, które w chwilę wcześniej były określone jako szkodliwe".

Po stronie Global Cosmed Group opowiedział się Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego, gdyż "w świetle najnowszych badań nie ma podstaw, aby SLES w stężeniach stosowanych w produktach kosmetycznych, stanowił zagrożenie dla zdrowia konsumentów".

d3cvn9w

- Spółka nie wyklucza podjęcia dalszych kroków prawnych w związku z tą sprawą – oświadczyła konkurencja marki reprezentowanej przez Bosacką. Już teraz skargę na zachowanie dziennikarki zgłoszono do KRRiT i Rady Etyki Mediów.

W jedynym oświadczeniu po zwolnieniu z TVN Style Katarzyna Bosacka napisała, że "tak jak w każdym rozstaniu, przyczyny nigdy nie leżą tylko po jednej stronie". Dziennikarka podkreśliła, że kampanię kosmetyków Only Bio wspiera z pełnym przekonaniem i nie zaprzestanie "pracy dziennikarza niezależnego, wspierającego konsumentów i edukację w świecie opanowanym przez wielkie koncerny".

Katarzyna Bosacka prowadziła programy w TVN Style od 2010 r. W 2012 r. otrzymała główną nagrodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w konkursie za najlepszy program poświęcony ochronie konsumentów. Pod koniec maja 2019 r. zawarła umowę z Laboratorium Naturella i została ambasadorką kosmetyków OnlyBio i OnlyEco.

d3cvn9w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cvn9w
d3cvn9w