Trwa ładowanie...

Kamil Nożyński opowiedział o nowej roli. Zagrał więźnia obozu koncentracyjnego

Raper, który zadebiutował jako aktor w serialu "Ślepnąc od świateł", zagrał już w kolejnej produkcji.

Kamil Nożyński opowiedział o nowej roli. Zagrał więźnia obozu koncentracyjnegoŹródło: East News, fot: Kamil PIKLIKIEWICZ
d168noj
d168noj

Przed sukcesem serialu "Ślepnąc od świateł", zrealizowanego na podstawie bestsellerowej książki Jakuba Żulczyka o tym samym tytule, Kamil Nożyński znany był głównie ze swoich muzycznych osiągnięć.

Od wielu lat jest członkiem hip-hopowej grupy DIXON37. Kiedy dostawał propozycję wcielenia się w serialowego Kubę, znał go mało kto. Dzisiaj jego twarz widnieje na wielu banerach reklamowych we wszystkich największych miastach w Polsce.

Nożyński korzysta ze swoich pięciu minut. W rozmowie z "Wprost" powiedział, że zagrał w filmie "The Report" w reżyserii Petera Bebjaka. To słowacka koprodukcja z Czechami, Polską, Niemcami i Luksemburgiem.

d168noj

- To prawdziwa historia ucieczki z obozu Auschwitz dwóch słowackich Żydów, którzy dostarczyli dowody na to, co się dzieje za murami. Gram członka ruchu oporu w obozie, polskiego Żyda, który wraz z grupą innych pomaga Słowakom w ucieczce.

Nożyński powiedział, że zdjęcia były kręcone pod Bratysławą, gdzie stworzono replikę części obozu Auschwitz. Nie było to dla niego łatwe doświadczenie, ale problemy nie były związane z niewielkim doświadczeniem przed kamerami:

- Gdy przyjechałm na plan, poczułem ból, grozę i smutek, czyli to, co każdy Polak czuje, zwiedzając Auschwitz. Gdy założyłem pasiaki, czułem, że mnie kompletnie rozbroiło.

Obok Nożyńskiego w filmie pojawią się inni polscy aktorzy: Wojciech Mecwaldowski, Jacek Beler, Ksawery Szlenkier, Piotr Polak, Olek Mincer i Justyna Wasilewska.

d168noj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d168noj