Kabareciarz kpi z uwolnienia Wąsika i Kamińskiego. Nagranie niesie się po sieci

Łukasz Rybarski nagrał wideo o uniewinnieniu Kamińskiego i Wąsika
Łukasz Rybarski nagrał wideo o uniewinnieniu Kamińskiego i Wąsika
Źródło zdjęć: © AKPA

24.01.2024 09:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Media nie przestają pisać o wypuszczeniu na wolność Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego. Tematem zainteresował się też kabareciarz, Łukasz Rybarski. W mediach społecznościowych udostępnił nagranie, na którym w jawny sposób śmieje się z zaistniałej sytuacji.

We wtorek 23 stycznia Andrzej Duda poinformował o wydaniu postanowienia o zastosowaniu prawa łaski wobec Kamińskiego i Wąsika. Zaapelował również do Prokuratora Generalnego, Adama Bodnara, o natychmiastowe zwolnienie z zakładów karnych obu panów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zgodnie z życzeniem prezydenta we wtorek 23 stycznia po godzinie 21 politycy opuścili więzienia. Na Mariusza Kamińskiego przed zakładem w Radomiu czekała żona Roma i tłum osób domagających się jego wyjścia na wolność. Podobnie było w przypadku Wąsika. Pod aresztem w Przytułach Starych czekała Barbara Kamińska wraz z grupą zwolenników.

W trakcie pobytu w więzieniu Mariusz Kamiński ogłosił protest głodowy. "Lekarz poinformował mojego ojca, że wybrana zostanie najbardziej niehumanitarna metoda za pomocą sondy przez nos pomimo iż wyraził on zgodę na dokarmianie za pomocą kroplówki" - napisał syn Kamińskiego.

Z kolei poseł Wąsik trafił do szpitala w przeddzień uwolnienia. Powodem były zlecone dodatkowe badania z powodu cukrzycy, których nie można było wykonać w zakładzie karnym.

Szerokim echem odbił się również wywiad żony jednego z polityków, Romy Wąsik, która na antenie TV Republika w rozmowie z Danutą Holecką żaliła się, że ma zimno w domu, a sama nie potrafi nic z tym zrobić.

- Myślę, w domu jest za zimno. Powinnam zrobić cieplej, ale jak ja mam to zrobić? To zawsze robił on. Wie pani redaktor, ja dzisiaj jak do niego przyszłam, to się zapytałam, jak mam zwiększyć temperaturę na tym urządzeniu, żeby zrobiło się odrobinę cieplej. Wytłumaczył mi.

Całość tych wydarzeń skomentował w ironicznym filmiku satyryk z Kabaretu pod Wyrwigroszem, Łukasz Rybarski. Skróconą wersję nagrania dotyczącego uwolnienia Wąsika i Kamińskiego zamieścił na Instagramie.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" znęcamy się nad serialem "Forst" z Borysem Szycem, omawiamy ostatni film Nicolasa Cage'a, a także pochylamy się nad "The Curse" czyli najbardziej niezręczną produkcją ostatnich lat. Możecie nas słuchać na Spotify, Apple Podcasts, YouTube oraz w AudioteceOpen FM.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (142)
Zobacz także