Joanna Mazur popiera udział niepełnosprawnego Sylwestra Wilka w "Tańcu z Gwiazdami"

Joanna Mazur popiera udział niepełnosprawnego Sylwestra Wilka w "Tańcu z Gwiazdami"
Źródło zdjęć: © AKPA

28.01.2020 08:59, aktual.: 28.01.2020 09:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sportowiec bez nogi weźmie udział w 11. edycji "Tańca z Gwiazdami". Może liczyć na wsparcie znanej, niepełnosprawnej uczestniczki show.

Sylwester Wilk dał się poznać widzom Polsatu w programie "Ninja Warrior Polska". Podczas nagrań był jeszcze w pełni sprawnym trenerem personalnym, dla którego siłowe akrobacje nie stanowiły żadnego problemu. Zanim show trafił na antenę, jego życie uległo diametralnej zmianie. W sierpniu 2019 r. stracił w wypadku motocyklowym prawą nogę.

To nie pierwszy raz, kiedy w tanecznym show wystąpi osoba niepełnosprawna. W 2. edycji programu na antenie Polsatu wystąpił podróżnik Jan Mela, w 7. edycji Miss Świata Głuchych Iwona Cichosz, a 9. edycję wygrała niewidoma lekkoatletka Joanna Mazur. Oprócz zwycięstwa zdobyła też nowe mieszkanie. Teraz zabrała głos w sprawie udziału w programie Sylwestra Wilka.

- Decydując się na udział w takim programie, Sylwester na pewno miał świadomość, że będzie rywalizował z osobami sprawnymi. Często my, osoby niepełnosprawne, budujemy sobie w głowie, że jesteśmy problemem przez tę niepełnosprawność. A przecież jesteśmy częścią społeczeństwa i taki program może pokazać innym, że niepełnosprawność nie odbiera nam szansy na realizację celów i marzeń - powiedziała w rozmowie z "Faktem".

Joanna Mazur będzie kibicować sportowcowi w "Tańcu z Gwiazdami". Ma dla niego też dobrą radę.

- Trzymam za niego kciuki i jestem pewna, że świetnie poradzi sobie na parkiecie. Życzę mu odwagi i determinacji. I niech się nie poddaje, jeśli coś mu nie będzie wychodzić, bo to zdarza się każdemu - dodała.

Nowa edycja show rozpocznie się 6 marca.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także