Trwa ładowanie...

Joanna Mazur popiera udział niepełnosprawnego Sylwestra Wilka w "Tańcu z Gwiazdami"

Sportowiec bez nogi weźmie udział w 11. edycji "Tańca z Gwiazdami". Może liczyć na wsparcie znanej, niepełnosprawnej uczestniczki show.

Joanna Mazur popiera udział niepełnosprawnego Sylwestra Wilka w "Tańcu z Gwiazdami"Źródło: AKPA
d1z88tc
d1z88tc

Sylwester Wilk dał się poznać widzom Polsatu w programie "Ninja Warrior Polska". Podczas nagrań był jeszcze w pełni sprawnym trenerem personalnym, dla którego siłowe akrobacje nie stanowiły żadnego problemu. Zanim show trafił na antenę, jego życie uległo diametralnej zmianie. W sierpniu 2019 r. stracił w wypadku motocyklowym prawą nogę.

Zobacz: "Ninja Warrior": Poznajcie historię Sylwestra Wilka

To nie pierwszy raz, kiedy w tanecznym show wystąpi osoba niepełnosprawna. W 2. edycji programu na antenie Polsatu wystąpił podróżnik Jan Mela, w 7. edycji Miss Świata Głuchych Iwona Cichosz, a 9. edycję wygrała niewidoma lekkoatletka Joanna Mazur. Oprócz zwycięstwa zdobyła też nowe mieszkanie. Teraz zabrała głos w sprawie udziału w programie Sylwestra Wilka.

- Decydując się na udział w takim programie, Sylwester na pewno miał świadomość, że będzie rywalizował z osobami sprawnymi. Często my, osoby niepełnosprawne, budujemy sobie w głowie, że jesteśmy problemem przez tę niepełnosprawność. A przecież jesteśmy częścią społeczeństwa i taki program może pokazać innym, że niepełnosprawność nie odbiera nam szansy na realizację celów i marzeń - powiedziała w rozmowie z "Faktem".

Joanna Mazur będzie kibicować sportowcowi w "Tańcu z Gwiazdami". Ma dla niego też dobrą radę.

- Trzymam za niego kciuki i jestem pewna, że świetnie poradzi sobie na parkiecie. Życzę mu odwagi i determinacji. I niech się nie poddaje, jeśli coś mu nie będzie wychodzić, bo to zdarza się każdemu - dodała.

Nowa edycja show rozpocznie się 6 marca.

d1z88tc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z88tc