Joanna Kurska odeszła z TVP. Mówi o planach na przyszłość

Joanna Kurska pożegnała się z TVP kilka miesięcy po swoim mężu
Joanna Kurska pożegnała się z TVP kilka miesięcy po swoim mężu
Źródło zdjęć: © KAPiF | � by KAPIF.pl

04.01.2023 18:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O ciemnych chmurach nad głową Joanny Kurskiej zrobiło się głośno miesiąc temu. Teraz to już pewne – żona byłego prezesa TVP i szefowa "Pytania na śniadanie" żegna się z pracą w telewizji publicznej po zaledwie trzech miesiącach od wielkiego powrotu. Na jakich zasadach rozwiązano umowę?

Joanna Kurska przed laty pracowała w TVP jako wiceszefowa biura koordynacji programowej. Później awansowała na stanowisko dyrektorki programowej i marketingu. Kiedy jednak jej mąż został prezesem Telewizji Polskiej, Kurska odeszła z pracy. Wróciła dopiero we wrześniu 2022 r., kiedy nowym prezesem został Mateusz Matyszkowicz.

Kurska dostała posadę szefowej "Pytania na śniadanie". Po dwóch miesiącach pojawiły się jednak doniesienia o planowanym zwolnieniu. W tamtym czasie Jacek Kurski został prezesem Banku Światowego w Waszyngtonie i nie było wiadomo, czy żona również nie będzie chciała spędzać z dziećmi więcej czasu za granicą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Teraz jest już wszystko jasne. Mimo zapewnień Kurskiej, która opowiadała w grudniu o planach związanych z pracą w "Pytaniu na śniadanie", 3 stycznia 2023 r. zakończyła przygodę z mediami publicznymi.

— Potwierdzam, że rozwiązałam umowę o pracę z TVP, rozstałam się za porozumieniem stron - powiedziała w rozmowie z "Faktem".

Zapytana o plany na przyszłość, podtrzymała wcześniejsze deklaracje, że ze względu na starszego syna (jest w piątej klasie) chce zostać w kraju. Dziś już jednak nie mówi o pracy w telewizji.

— Nie wyjeżdżam z Polski. Tak jak wcześniej mówiłam państwu, zostaję z dziećmi w kraju - powiedziała Kurska dziennikowi, zdradzając przy okazji, że chce się teraz zająć działalnością charytatywną. - Myślę też o założeniu swojej fundacji, która będzie wspomagała chore dzieci - skwitowała żona Jacka Kurskiego.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" podsumowujemy 2022 rok, wybierając najlepsze filmy i seriale, największe aferyrozczarowania oraz największą bekę ostatnich 365 dni (nie mylić z filmem!). Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (23)
Zobacz także