Joanna Kurska odeszła z TVP. Mówi o planach na przyszłość
O ciemnych chmurach nad głową Joanny Kurskiej zrobiło się głośno miesiąc temu. Teraz to już pewne – żona byłego prezesa TVP i szefowa "Pytania na śniadanie" żegna się z pracą w telewizji publicznej po zaledwie trzech miesiącach od wielkiego powrotu. Na jakich zasadach rozwiązano umowę?
Joanna Kurska przed laty pracowała w TVP jako wiceszefowa biura koordynacji programowej. Później awansowała na stanowisko dyrektorki programowej i marketingu. Kiedy jednak jej mąż został prezesem Telewizji Polskiej, Kurska odeszła z pracy. Wróciła dopiero we wrześniu 2022 r., kiedy nowym prezesem został Mateusz Matyszkowicz.
Kurska dostała posadę szefowej "Pytania na śniadanie". Po dwóch miesiącach pojawiły się jednak doniesienia o planowanym zwolnieniu. W tamtym czasie Jacek Kurski został prezesem Banku Światowego w Waszyngtonie i nie było wiadomo, czy żona również nie będzie chciała spędzać z dziećmi więcej czasu za granicą.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Black Eyed Peas na sylwestrze TVP. "Ten występ przejdzie do historii"
Teraz jest już wszystko jasne. Mimo zapewnień Kurskiej, która opowiadała w grudniu o planach związanych z pracą w "Pytaniu na śniadanie", 3 stycznia 2023 r. zakończyła przygodę z mediami publicznymi.
— Potwierdzam, że rozwiązałam umowę o pracę z TVP, rozstałam się za porozumieniem stron - powiedziała w rozmowie z "Faktem".
Zapytana o plany na przyszłość, podtrzymała wcześniejsze deklaracje, że ze względu na starszego syna (jest w piątej klasie) chce zostać w kraju. Dziś już jednak nie mówi o pracy w telewizji.
— Nie wyjeżdżam z Polski. Tak jak wcześniej mówiłam państwu, zostaję z dziećmi w kraju - powiedziała Kurska dziennikowi, zdradzając przy okazji, że chce się teraz zająć działalnością charytatywną. - Myślę też o założeniu swojej fundacji, która będzie wspomagała chore dzieci - skwitowała żona Jacka Kurskiego.
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" podsumowujemy 2022 rok, wybierając najlepsze filmy i seriale, największe afery i rozczarowania oraz największą bekę ostatnich 365 dni (nie mylić z filmem!). Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.