Rak zmienił wszystko. Żegnała się z widzami Polsatu po 12 latach

Joanna Górska była związana z Polsatem przez 12 lat
Joanna Górska była związana z Polsatem przez 12 lat
Źródło zdjęć: © KAPIF

06.10.2023 07:17, aktual.: 06.10.2023 08:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Joanna Górska pożegnała się z widzami Polsatu w lipcu 2021 r. Prezenterka pracowała dla tej stacji przez kilkanaście lat, niestety pod koniec swojej przygody z telewizją usłyszała diagnozę, która wszystko zmieniła. Teraz, jak sama mówi, musi budować swoje życie "na gruzach i deficytach, które powstały przez raka".

Joanna Górska była związana z Polsatem przez 12 lat. Od 2009 r. przybliżała najświeższe informacje widzom Polsat News. Gościła także na głównej antenie, prowadząc m.in. poranne pasmo informacyjne "Nowy Dzień". W 2017 r. dowiedziała się, że ma raka piersi i zaczęła się walka, która odmieniła całe jej życie.

- Po raku, w momencie, kiedy jest się w tak poważnym kryzysie zdrowotnym, już nic nie jest takie samo jak było. Musiałam zaakceptować, że moje dawne życie, sprzed raka, to już właściwie było. Zakończyłam leczenie, chciałam żyć tak jak kiedyś, a okazało się, że to już jest niedostępne - wyznała w rozmowie z Plejadą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Górska przeszła długie i uciążliwe leczenie (chemioterapia, operacja, radioterapia), ale w końcu mogła ogłosić, że jest w remisji. Nie oznaczało to jednak końca walki i strachu. Była prezenterka wyznała, że początkowo chodziła na badania kontrolne dużo częściej, niż zalecała to jej lekarka. I przed każdym badaniem przeżywała katusze.

- Miałam coś na wzór stresu pourazowego jak żołnierze po wojnie - opowiedziała Górska, która jest już "po wielu psychoterapiach indywidualnych i grupowych".

- Rodzina, zdrowie, spokój, uważność, wdzięczność, zachwycanie się wszystkim co dookoła, zachwycanie się rozwojem syna, dziś już prawie pełnoletniego, to są dla mnie teraz najważniejsze rzeczy - wyznała 45-latka.

A czym się dziś zajmuje od zawodowej strony? Na Instagramie przedstawia się jako trener wystąpień publicznych. Wykłada na SWPS, prowadzi z narzeczonym fundację (Robert Szulc oświadczył się jej w 2019 r.), z którym niedawno napisała i wydała drugą książkę - "Przeżyć raka. I co dalej?".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" sprawdzamy, jak bardzo Netflix zmasakrował "Znachora", radzimy, dlaczego niektórych seriali lepiej nie oglądać w Pendolino oraz żegnamy się z "Sex Education", bo chyba najwyższy już czas, nie? Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (23)
Zobacz także