Trwa ładowanie...

Jacek Kurski zadowolony z 54. KFPP w Opolu. "Zakończył się wielkim sukcesem"

Na konferencji prasowej prezes TVP powiedział, że tegoroczny festiwal może zaliczyć do udanych, zarówno pod względem artystycznym, jak i oglądalności. Kurski podziękował też artystom, którzy wystąpili w Opolu.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Jacek Kurski zadowolony z 54. KFPP w Opolu. "Zakończył się wielkim sukcesem"Źródło: PAP
d3559y4

W tym roku w Opolu wystąpiło ponad 100 artystów. Według danych Nielsen Audience Measurement, podanych przez portal Wirtualnemedia.pl, 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej zgromadził przed telewizorami średnio nieco ponad 2 mln widzów. Z analizy oglądalności festiwalu z TVP1 wynika, że tegoroczna edycja zgromadziła najmniejszą publiczność od 13 lat.

Prezes melduje wykonanie zadania
Pomimo tych statystyk Jacek Kurski jest bardzo zadowolony. Jego zdaniem 54. KFPP jest sukcesem pod każdym względem.

- Przez wszystkie trzy dni Opola - piątek, sobota, niedziela - Program Pierwszy Telewizji Polskiej był kanałem pierwszego wyboru Polaków. Wygraliśmy zdecydowanie, pomimo tego, że konkurencja wrześniowa jest o wiele trudniejsza niż czerwcowa - powiedział prezes Telewizji Polskiej na wtorkowej konferencji prasowej, nawiązując do odwołania czerwcowych koncertów i bojkotu artystów. - Udało się nam tak skonfigurować budżet, by nie był wyższy mimo trudności z przeniesieniem festiwalu na wrzesień - dodał Kurski.

d3559y4

Prezes zaznaczył, że zadowalające są też przychody z reklam w trakcie imprezy, ale konkretnych danych nie chciał zdradzić. Według Nielsena, wpływy z reklam nadanych wokół 54. KFPP wyniosły 5,20 mln zł. Przed rokiem były one wyższe - 6,13 mln zł.

Publiczność i artyści spisali się na medal
Na zachwytach nad sukcesem opolskiego festiwalu Jacek Kurski nie zakończył. Prezes TVP postanowił podziękować publiczności, która pomimo fatalnych warunków pogodowych, wytrzymała na widowni. - Przez sobotę i niedzielę padał deszcz, było 10 stopni Celsjusza. Wielkim heroizmem było to, że wielu ludzi wytrwało na widowni – powiedział szef publicznej telewizji.

Podziękowania Kurskiego zostały też skierowane w stronę obecnych na festiwalu artystów. - Telewizja Polska potwierdziła, że jest sama w stanie zorganizować bardzo dobry festiwal. Ale jeśli wróci do nas Opole, jako współorganizator jesteśmy na to jak najbardziej otwarci – zapewniał prezes.

East News
Źródło: East News

Co dalej z "Opolem"?
Tegoroczna edycja była pierwszą, w której miasto ograniczyło się jedynie do wynajęcia telewizji amfiteatru, udostępnienia marki imprezy oraz organizacji imprez towarzyszących. Umowę między Telewizja Polską a Opolem bada prokuratura.

d3559y4

Władze miasta są właścicielem marki KFPP w Opolu i zapowiedziały rozpoczęcie rozmów z TVP na temat przyszłości festiwalu. Prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski zaproponował, aby artyści 55. KFPP zostali wyłonieni przez niezależne autorytety ze świata kultury.

Prezydent Opola na Facebooku podziękował za współpracę przy tegorocznym festiwalu Narodowemu Centrum Polskiej Piosenki, Jarosławowi Wasikowi z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu oraz pracownikom ratusza. O Jacku Kurskim i Telewizji Polskiej nie wspomniał.

ZOBACZ TAKŻE: Oni wystąpią na festiwalu w Opolu

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3559y4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3559y4
d3559y4