Trwa ładowanie...
d350bvp

Jacek Kurski wraca do zarządu TVP. Rada Mediów Narodowych przegłosowała wniosek

Jacek Kurski powraca do zarządu Telewizji Polskiej. Rada Mediów Narodowych właśnie rozpatrzyła pozytywnie wniosek p.o. prezesa TVP Macieja Łopińskiego o przywrócenie Kurskiego do zarządu.
Share
Jacek Kurski
Jacek KurskiŹródło: ONS.pl
d350bvp

Maciej Łopiński, który pełni obowiązki prezesa TVP po odwołaniu Jacka Kurskiego z tej funkcji, złożył w czwartek 21 maja do Rady Mediów Narodowych (RMN) wniosek o przywrócenie go do zarządu telewizji. Rada miałą trzy dni na rozpatrzenie wniosku i podjęcie głosowania.

- Z wnioskiem o powołanie pana Jacka Kurskiego do zarządu telewizji zwrócił się do mnie prezes TVP pan Maciej Łopiński (p. o. prezesa stacji po odwołaniu Kurskiego - przyp. red.). Uznałem trafność tego wniosku - powiedział szef Rady Krzysztof Czabański w rozmowie z "Presserwisem".

ZOBACZ TEŻ: Producenci seriali spokojni mimo koronawirusa

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, już wiemy, że Kurski wróci do zarządu TVP. 5-osobowy skład RMN rozpatrzył pozytywnie wniosek stosunkiem głosów 3:2. Za powrotem byłego prezesa telewizji byli Czabański, Elżbieta Kruk i Joanna Lichocka, a przeciw Juliusz Braun i Grzegorz Podżorny.

d350bvp

Przypomnijmy, że Łopiński jest p.o. prezesa TVP do 10 czerwca. Później prawdopodobnie będzie ogłoszony konkurs na nowego prezesa i duże szanse na wygraną ma właśnie Kurski. - Teraz powołają go na członka zarządu, a potem zrobią prezesem. Na razie jest nim pan Łopiński, a później wróci Kurski - stwierdził Braun.

- Przyjęliśmy generalną, niepisaną zasadę w Radzie Mediów, że to prezes może formować zarząd. To nie wynika z prawnych przesłanek, ale prezes jako lider zespołu kierowniczego ma prawo do istotnego głosu przy formowaniu zarządów, więc ja ten wniosek pana Łopińskiego uznałem za trafny i poddałem go pod głosowanie - mówił Wirtualnym Mediom Czabański.

Zarząd TVP musi być 4-osobowy. Oprócz Łopińskiego są jeszcze Mateusz Matyszkowicz i Marzena Paczuska, której zawieszenie kończy się 10 czerwca. Kurski będzie zatem czwartym członkiem zarządu.

Kurski był prezesem TVP od stycznia 2016 r. do marca 2020 r.

d350bvp

Podziel się opinią

Share
d350bvp
d350bvp