Trwa ładowanie...
ycipk-4hhe7s

Jacek Kurski o zwolnieniu Pawła Orleańskiego: Ciągle widziałem go u konkurencji

Paweł Orleański został zwolniony z TVP. Powód tej decyzji długo owiany był tajemnicą. Teraz okazuje się, że to kara dla prezentera za jego nielojalność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Kurski rozwiązał umowę z Pawłem Orleańskim
Jacek Kurski rozwiązał umowę z Pawłem Orleańskim (PAP)
ycipk-4hhe7s

Paweł Orleański od pierwszego odcinka był prowadzącym programu TVP "The Wall - wygraj marzenia". W połowie lutego okazało się, że dziennikarz został zwolniony.

- Drodzy widzowie i wspaniali uczestnicy programu "The Wall - wygraj marzenia". Jest mi niezmiernie przykro poinformować was, że niestety nie zobaczymy się już w nowych odcinkach programu. Decyzją TVP program zostaje na antenie z "nowym prowadzącym" - napisał prezenter na swoim profilu na Facebooku.

Już wiadomo, że Orleańskiego zastąpi na tym stanowisku Maciej Kurzajewski. Decyzja władz stacji długo była jednak dla widzów niezrozumiała. W końcu głos w sprawie zabrał sam Jacek Kurski. Prezes TVP zdradził powody, dla których doszło do takich roszad. Powodem okazała się nielojalność Orleańskiego.

ycipk-4hhe7s

ZOBACZ WIDEO: Norbi o "Jaka to melodia?": Psy sczekają, karawana jedzie dalej

- Mając świetnych prezenterów w Telewizji Polskiej, poprzednia dyrekcja TVP1 uznała, że warto sięgnąć po kogoś z rynku. Było to dosyć dziwaczne, ale o tej decyzji dowiedziałem się post factum dwa lata temu. Nie miałem wtedy o to pretensji, ale stawiałem jeden warunek - to będzie w pełni nasz człowiek, który zrezygnuje z innych aktywności. Dałem szansę i zachowałem się w pełni lojalnie, ale Pawła Orleańskiego ciągle widziałem u konkurencji. Dlatego zrodziła się myśl, żeby zastąpić prowadzącego "The Wall. Wygraj marzenia" gwiazdą TVP. Uznaliśmy, że nie stać nas na tego rodzaju ekstrawagancję, mając fantastycznych prezenterów - wyjaśnił w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl.

Kurski wyjaśnił też, dlaczego zdecydował się powierzyć program Kurzajewskiemu.

ycipk-4hhe7s

- Dzisiaj każdy dziennikarz sportowy może poprowadzić show rozrywkowe. Telewizja idzie w kierunku live'ów. Wygrywają ci dziennikarze, którzy są przyzwyczajeni do reagowania i przeżywania emocji na żywo. Za mojej prezesury taką karierę robią dziennikarze sportowi, ponieważ są przygotowani na wyzwania telewizji live - podsumował w tym samym wywiadzie.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4hhe7s

ycipk-4hhe7s
ycipk-4hhe7s