Trwa ładowanie...

Jacek Kurski chce wprowadzić w życie nowy, zagraniczny projekt TVP

Stacja TVP ma plan dotrzeć do Polaków mieszkających za granicą, ale niemówiących po polsku. Prezes Jacek Kurski twierdzi, że jest "luka w dotarciu z polskim przekazem" i TVP World ma to zmienić.

Share
Jacek Kurski chce wprowadzić anglojęzyczny kanał TVP
Jacek Kurski chce wprowadzić anglojęzyczny kanał TVPŹródło: East News
d3mhhmg

TVP World ma być dużym projektem telewizji publicznej. Zgodnie z założeniami, głównymi odbiorcami będą Polacy, którzy mieszkają za granicą, ale nie mówią po polsku. Prezes telewizji publicznej Jacek Kurski przekonuje, że taki kanał jest potrzebny.

- Istnieje ogromna luka w dotarciu z polskim przekazem do tych Polaków, którzy żyją za granicą, czują związek z krajem, ale nie mówią już w języku polskim. Chcą przy tym wiedzieć, jaka jest polska perspektywa na pewne kluczowe sprawy. Dla nich dotychczasowa oferta jest niewystarczająca, nasz nowy kanał będzie więc w naturalny, a przy tym niezwykle profesjonalny sposób uzupełniał tę lukę - mówił w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl.

Wpadki "Wiadomości" TVP. Sporo się ich nazbierało

TVP World ma skupić się na Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. - Będziemy bardziej szczegółowo opowiadać światu, w języku najbardziej dzisiaj w świecie uniwersalnym, co się dzieje w całym regionie, nie tylko w Polsce, ale w całym regionie. Myślę, że jesteśmy lepszymi specjalistami od rozumienia tego, co się dzieje w regionie od wielu innych narodów europejskich - powiedział Jarosław Sellin, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

d3mhhmg

Nazwa TVP World jest w tej chwili robocza, władze stacji nie wykluczają jej zmiany. Kanał ma zastąpić nadawany w sieci Poland IN. Prawdopodobnie wystartuje w pierwszej połowie 2021 r. Prace nad jego rozwojem nadzoruje członek zarządu spółki, Mateusz Matyszkowicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3mhhmg

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mhhmg
d3mhhmg