Irek Bieleninik wraca do TVP. "Czekam na propozycje"

Irek Bieleninik w 2017 r.
Irek Bieleninik w 2017 r.
Źródło zdjęć: © KAPIF

15.03.2024 13:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Irek Bieleninik od ponad 30 lat pracuje w mediach, ale jest też znany jako konferansjer. Przed laty współpracował m.in. z TVP, która teraz znowu zamierza korzystać z jego usług. - Myślę, że tak się to potoczy, że będzie to dłuższa współpraca - powiedział w wywiadzie.

Z najnowszych informacji wynika, że Bieleninik będzie reporterem "Pytania na śniadanie", dla którego już zrealizował pierwsze zadanie. - Perspektywy są dobre. Czekam na propozycje, bo jest mnóstwo wydawców w programie, którzy też szukają tematów i zlecają różne rzeczy - wyznał Plotkowi.

- Moim zdaniem, będę od zadań specjalnych. Jak będzie np. trudny temat na żywo daleko w terenie, to wchodzę i go robię - dodał 59-latek. Jego słowa potwierdziła szefowa "Pytanie na śniadanie" Kinga Dobrzyńska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kim jest Irek Bieleninik?

Ireneusz Bieleninik zaczynał pracę w mediach w latach 90. Z początku był głównie radiowcem w Częstochowie (Radio Marconi, RMF FM). Później miał poranną audycję w Radiu Zet, gdzie robił też słuchaczom telefoniczne żarty. Pracował też w TVP, ale na dobre został zapamiętany jako prezenter programów TVN.

Od 2002 r. prowadził program "Siłacze" o zmaganiach strongmenów i wiele formatów rozrywkowych typu: "Graj o raj", "No to gramy!", "Salon gier", "Tele Gra", "Trele morele" i "Fabryka gry". W jednym z wywiadów powiedział wprost, że z telewizji został zwolniony, bo "komuś podpadł". Ale do końca nie wie komu, bo osoba, którą podejrzewał (i na którą wskazywali inni), odparła ten zarzut. - Ale dużo mu też zawdzięczam i muszę to po prostu uszanować - wyznał w rozmowie z Kozaczkiem.

W ostatnich latach Bieleninik zajmował się konferansjerką m.in. na galach Profesjonalnej Ligi MMA, transmitowanych w TV Puls.

W 50. odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się serialem (!) "Pan i Pani Smith", przeżywamy transformacje aktorskie w "Braciach ze stali" i bierzemy na warsztat… "Netfliksową zdradę". Żeby dowiedzieć się, czym jest, znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Źródło artykułu:WP Teleshow
Komentarze (7)