Anna Popek oficjalnie odchodzi z TVP. "Nie chciałam tego rozstania"

W TVP już nie zobaczymy Anny Popek
W TVP już nie zobaczymy Anny Popek
Źródło zdjęć: © Kapif | (c) by KAPiF
oprac. MOS

15.03.2024 11:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dawna prezenterka "Pytania na śniadanie" i programów TVP Info przyznała, że Telewizja Polska rozwiązała z nią umowę. Z publiczną stacją Anna Popek była związana przez 30 lat.

Anna Popek zniknęła z anten TVP po 19 grudnia ub.r., gdy minister kultury odwołał dotychczasowy zarząd i wstrzymano nadawanie programów. Szybko stało się jasne, że prezenterka nie wróci do "Pytania na śniadanie", gdzie w styczniu pojawiły się nowe pary prowadzących. Jednak dopiero teraz ostatecznie wyjaśniła się zawodowa sytuacja Popek.

"Dzisiaj, 15 marca 2024 po 30 latach nieustannej pracy rozstałam się z Telewizją Polską. Rozstałam się ze swoim dziewczęcym marzeniem, z moim oknem na świat, z miejscem, gdzie dorosłam i dojrzałam jako człowiek i jako dziennikarka. [...] Nie chciałam tego rozstania, ale trzeba przyjmować fakty takimi, jakie one są. Z pokorą i zrozumieniem" - oświadczyła na Instagramie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Anna Popek wróci na antenę?

Pożegnanie z publiczną telewizją skłoniło Annę Popek do refleksji. Pomiędzy wierszami można odczytać aluzję do jej kolejnych zawodowych planów. Jakiś czas temu pytała fanów, czy chętnie zobaczyliby ją na antenie TV Republika.

"W życiu trzeba stawiać na siebie, na własne marzenia, przekonania i zasady. To, co stworzysz, jest Twoje i nikt Ci tego nie odbierze. Żaden wiatr historii ani polityczny zamęt. Jeśli idziesz za tym, co kochasz, wszechświat otworzy Ci drzwi nawet tam, gdzie zdawało się, że są tylko ściany. Rozstaję się z Telewizją w marcu - u progu wiosny. Wraz z nią przyjdzie nowe, świeże, prawdziwe. Bez udawania i poprawności" - dodała Popek.

Dziennikarka niedawno straciła również pracę w Polskim Radiu. Niedawno zadeklarowała, że zamierza pozostać w mediach.

W 50. odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się serialem (!) "Pan i Pani Smith", przeżywamy transformacje aktorskie w "Braciach ze stali" i bierzemy na warsztat… "Netfliksową zdradę". Żeby dowiedzieć się, czym jest, znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także