Trwa ładowanie...
dpcvtzl

Ilona Łepkowska o Antonim Macierewiczu. Był jednym z "kurczaków"

W jednej z ostatnich książek o Antonim Macierewiczowu "królowa polskich seriali" wspomina młodość byłego ministra obrony narodowej. I przywołuje jego zabawną ksywę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ilona Łepkowska poznała Antoniego Macierewicza, kiedy była nastolatką
Ilona Łepkowska poznała Antoniego Macierewicza, kiedy była nastolatką (AKPA)
dpcvtzl

Ilona Łepkowska, scenarzystka takich hitów jak "Kogel-Mogel 3", "Barwy szczęścia" czy "M jak miłość", zna Macierewicza od 15. roku życia. Wszystko przez jej ojca.

ZOBACZ TEŻ: Łepkowska zachwyca się Kasprzak w roli seksbomby: "Była obsadzona po warunkach"

Do sprawy wraca "Super Express". Tabloid przywołuje ciekawostki z książki Anny Gielewskiej i Marcina Dzierżanowskiego pt. "Antoni Macierewicz. Biografia Nieautoryzowana".

dpcvtzl

Okazuje się, że ojcem przyszłej scenarzystki był wybitny historyk prof. Tadeusz Łepkowski. Wówczas kierownik Zakładu Historii Ameryki łacińskiej w Państwowej Akademii Nauk.

PRZECZYTAJ TEŻ: Ilona Łepkowska odpowiada na pomówienia. "To nie ja zabiłam Hankę Mostowiak!"

Antoni Macierewicz zaczął u prof. Łepkowskiego przewód doktorski. Jak wspominają autorzy, ojciec pani Ilony bardzo lubił przyszłego polityka. Do tego stopnia, że załatwił mu pracę w bibliotece akademickiej. Niestety, Macierewicz z niewiadomych przyczyn nie skorzystał z przysługi.

Ilona Łepkowska wspomina też zabawną ksywkę, jaką nadała Macierewiczowi i jego kolegom. Uczniowie prof. Łepkowskiego byli częstymi gośćmi w ich domu. Co nie do końca podobało się jej mamie.

dpcvtzl

- Dla mnie po prostu był jednym z "kurczaków", bo tak nazywaliśmy z mamą uczniów naszego ojca - wspomina Łepkowska. I dodaje:

- W pewnym momencie mama miała trochę dosyć wizyt doktorantów ojca u nas w domu. Złośliwie wypominała mu, że jest jak kwoka, która bierze pod skrzydła swoje dzieci. I tak już zostało, mówiłyśmy później z mamą: "dzisiaj znów kurczaki przychodzą" - mówi scenarzystka "Kogla-Mogla".

dpcvtzl

Podziel się opinią

Share

dpcvtzl

dpcvtzl