Iga Świątek "na żywo" u Olejnik i Holeckiej. Internauci pytają, gdzie była naprawdę

Manipulacja? Zarówno widzowie TVP Info, jak i TVN24 mogli zobaczyć wywiad z Igą Świątek - oba emitowane w tym samym czasie
Manipulacja? Zarówno widzowie TVP Info, jak i TVN24 mogli zobaczyć wywiad z Igą Świątek - oba emitowane w tym samym czasie
Źródło zdjęć: © Twitter.com

14.10.2020 21:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowa narodowa bohaterka Polaków, Iga Świątek, w środowy wieczór była gościem dwóch programów telewizyjnych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Świątek zarówno w TVP Info, jak i TVN 24 występowała w tym samym czasie. W której stacji była "na żywo"?

Na wiele godzin przed emisją stacje TVP Info i TVN 24 zapowiadały występy tenisistki na swojej antenie. W mediach społecznościowych, a zwłaszcza na Twitterze pojawiały się posty przypominające o tym, że młodziutka gwiazda kortu pojawi się w programie "Gość Wiadomości", a także u Moniki Olejnik w "Kropce nad i". Już wtedy dociekliwi internauci zwrócili uwagę na fakt, że konkurencyjne programy są nadawane w tym samym czasie. Powstało zatem pytanie, w którym telewizyjnym studiu tak naprawdę pojawi się Iga Świątek.

"Słuchajcie, dzisiaj w TVP Info zapowiadano, że gościem 'Wiadomości' będzie Iga Świątek, a ja tu słyszę, że o tej samej godzinie Iga Świątek będzie gościem Moniki Olejnik w 'Kropce nad i'. Możecie mi powiedzieć jak to możliwe?" - dopytywała jedna z użytkowniczek Twittera. Odpowiedź przyszła chwilę po godzinie 20:00.

Zarówno widzowie TVN 24, jak i TVP Info oglądali w tym samym czasie na ekranie tegoroczną zwyciężczynię French Open. Tylko jedni jednak widzieli wywiad na żywo. Iga Świątek pojawiła się tylko u Moniki Olejnik, w rozmowie z którą parokrotnie zresztą zabłysnęła ciekawymi ripostami. Taką jak ta, kiedy zapytana przez dziennikarkę TVN w patetycznym tonie o to, ile zawdzięcza swojemu tacie, odparła ze śmiechem: "zawdzięczam tacie swoje życie generalnie" - nie kryjąc rozbawienia pytaniem Olejnik.

Rozmowa Świątek z Danutą Holecką, emitowana w tym samym czasie w TVP Info, musiała być nagrana wcześniej. A to nie uszło uwadze internautów. Na Twitterze błyskawicznie zaczęły się kpiny z prorządowej stacji, która - zdaniem wielu internautów - po raz kolejny wprowadziła widzów w błąd.

"Ale jak to - Holecka na żywo prowadzi 'Wiadomości' i potem na żywo zadaje pytania, na które odpowiedzi nagrano wcześniej?" - pytali skołowani użytkownicy Twittera. Wielu jednak nie zdziwią już żadne "triki" TVP.

Faktycznie było tak, że prowadząca program informacyjny zadawała Świątek pytania w programie na żywo, a odpowiedzi zostały zarejestrowane wcześniej i odtworzone. W tym samym czasie antenowym tenisistka gościła przecież u Moniki Olejnik.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (735)
Zobacz także