Trwa ładowanie...
Wojciech Chentkiewicz
15-02-2017 09:58

"Idol" odcinek 1 - rusza nowa odsłona show. Kto w jury? Co się wydarzy?

„Idol”, czyli jeden z najsłynniejszych na świecie wokalnych talent show, powraca! Piąta edycja programu zostanie wyemitowana wiosną na antenie Polsatu. Pierwszy odcinek już 15 lutego. Czego możemy spodziewać się po nowym „Idolu”? Zmianie uległa przede wszystkim obsada jury. Tradycyjnie jednak widzowie będą mieli okazję zobaczyć wyjątkowe popisy uczestników. Czy piąta odsłona „Idola” wyłoni gwiazdę pokroju Moniki Brodki? Co wydarzy się w pierwszym odcinku programu?

Share
"Idol" odcinek 1 - rusza nowa odsłona show. Kto w jury? Co się wydarzy? Źródło: ONS.pl
dncl6h2

„Idol” po raz pierwszy pojawił się w Polsce w roku 2002. Program szybko stał się przebojem Telewizji Polsat i gromadził przed telewizorami ogromną widownię. Zasady show były bardzo proste – przed jury prezentowali się uczestnicy, którzy wcześniej zdecydowali przybyć na casting. Spośród tysięcy śmiałków, komisja wybierała wąskie grono finalistów, biorących udział następnie w kolejnych koncertach na żywo. Zwycięzcę wybierali za pomocą sms-ów telewidzowie. Wygrany miał możliwość wydania własnej płyty.

Pierwszą edycję „Idola” wygrała Alicja Janosz, która w finale pokonała Szymona Wydrę oraz Ewelinę Flintę. W tej samej serii udział brali też Ania Dąbrowska oraz Tomasz Makowiecki. Do 2005 roku Polsat wyemitował cztery edycje show. Wygrywali w nich kolejno Krzysztof Zalewski, Monika Brodka oraz Maciej Silski.

Gwiazdami „Idola” było także jury programu. W dwóch pierwszych edycjach uczestników przesłuchiwali Elżbieta Zapendowska, Jacek Cygan, Kuba Wojewódzki oraz Robert Leszczyński. W trzeciej edycji Wojewódzkiego zastąpili Maciej Maleńczuk oraz Marcin Prokop. Oryginalne jury powróciło w czwartej odsłonie „Idola”.

ONS.pl
Źródło: ONS.pl, fot: Piotr Podlewski

„Idol” odcinek 1 – co się wydarzy?

Pierwszy odcinek nowego „Idola” pełen będzie nieoczekiwanych wydarzeń. Już na samym początku pojawią się wykonawcy, który wprawią jurorów w zachwyt. Wśród nich znajdzie się Patrycja, która zaśpiewa swoją interpretację przeboju Justina Timberlake’a – „Can’t Stop the Feeling”. Oprócz tego na przesłuchaniu zjawi się młoda dziewczyna, która wygra przepustkę do następnego etapu dzięki piosence Sylwii Grzeszczak – „Małe rzeczy”.

dncl6h2

Oczywiście „Idol” nie mógłby się obejść bez mniej udanych wykonań, które wywołują u widzów salwy śmiechu. Do rangi legendy urosła chociażby swobodna interpretacja „Turystycznej piosenki” jednego z uczestników pierwszej edycji. Tym razem przed jurorami pojawi się śmiałek, który zaśpiewa „Orki z Majorki”, czyli internetowy hit Grupy Filmowej Darwin.

„Idol” odcinek 1 – kto w jury?

Jak zostało wspomniane, zmianie uległ skład jury. W obsadzie sędziowskiej znaleźli się wokalistka Ewa Farna, lider zespołu Lady Pank – Janusz Panasewicz, frontman grupy Video – Wojciech Łuszczykiewicz oraz specjalistka od emisji głosu – Elżbieta Zapendowska. W roli prowadzących zobaczymy Macieja Rocka oraz Kamila Baleję.

„Idol” odcinek 1 – kiedy emisja?

Pierwszy odcinek nowego „Idola” zostanie wyemitowany już w środę o godzinie 20:00 na antenie Polsatu. Każdy kolejny epizod show pojawiać się będzie co środę o tej samej porze.

dncl6h2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dncl6h2
dncl6h2