Trwa ładowanie...
d18wg4u

Kuba Wojewódzki (show)

Najnowsze informacje
3.7
(19 głosów)
Oceń:
Stuff Materiały Prasowe
Źródło: Stuff Materiały Prasowe

"Kuba Wojewódzki" to autorski talk-show Kuby Wojewódzkiego, jednego z najbardziej znanych i popularnych dziennikarzy w Polsce. Konwencja programu "Kuba Wojewódzki" opiera się na rozmowie z zaproszonymi do studia gośćmi, a ich wachlarz jest niezwykle szeroki. "Kuba Wojewódzki" ma kontrowersyjny i często obrazoburczy charakter.

Od grudnia 2002 roku do czerwca 2006 roku program "Kuba Wojewódzki" ukazywał się na antenie Polsatu. Program "Kuba Wojewódzki"(dwa razy w tygodniu w piątki o 21.35 i niedziele o 22.00.). Wówczas Wojewódzki w Polsacie był jednym z jurorów programu z gatunku talent show: "Idola". W stosunkowo niedługo po rozpoczęciu emisji programu Polsat zrezygnował z emisji piątkowych, zostając jedynie przy tej niedzielnej. W 2006 roku nastąpiły rozbieżności pomiędzy Wojewódzkim i stacją.

We wrześniu program po raz pierwszy pojawił się na antenie stacji TVN. Początkowo emitowany był w niedzielne wieczory, jednak w 2008 roku został przeniesiony na wtorek, na godzinę 22.30.

Wojewódzki zaprasza do studia bardzo różnorodnych gości: od gwiazd estrady, filmu, telewizji po osoby związane z polityką oraz zapomnianych często artystów, które autor uzna za warte pokazania w programie.

W każdym odcinku pojawia się również zespół, który wykonuje piosenkę. Najczęściej na scenie goszczą młode, obiecujące zespoły, choć nie brakuje występów artystów o uznanej marce. Gospodarzowi towarzyszy oprawa muzyczna przygotowywana przez profesjonalnych DJ-ów.

W programie nie brakuje pytań i tematów kontrowersyjnych potrafiących pokazać gościa w innym niż dotychczas obliczu.

Show trwa 45 minut. Do grudnia 2011 roku wyprodukowano 303 odcinki. Muzykę do czołówki programu skomponował jeden z najbardziej znanych polskich jazzmanów Tomasz Stańko.

Program "Kuba Wojewódzki" w założeniu ma konwencję skandalizującą, która wykorzystuje między innymi rubaszne wulgaryzmy. Prowadzący nie boi się poruszać kontrowersyjnych tematów, nasyconych kontekstem antyprawicowym i antykonserwatywnym. Z tego powodu program wiele razy pozywany był za naruszanie norm społecznych.

Do talk show zapraszani są goście, którzy często dopełniają jego skandalizującą formę. Wiele osób pamięta odcinek z 26 lutego 2006 roku, w którym gościem była Kazimiera Szczuka, która wyraziła swoją opinię na temat niepełnosprawnej Magdaleny Buczek. KRRiTV nałożyła za ten właśnie odcinek na telewizję Polsat karę 500 000 złotych.

Program był ponownie pociągnięty do odpowiedzialności przez KRRiTV przy okazji emisji odcinka, w którym wraz z rysownikiem Markiem Raczkowskim włożył polską flagę w psią kupę. Ten eksces kosztował stację TVN 471 tysięcy złotych.

Kuba Wojewódzki nie unika nagich i pięknych kobiet w swym programie. 1 kwietnia 2007 roku został nagrany odcinek, w którym prowadzący wystąpił w tłumie nagich modelek. Dzięki odważnym występom w programie zasłynęła również Dominika Wodzianka (naprawdę Dominika Zasiewska): młoda modelka, która w roznegliżowanych strojach podawała gościom różne gadżety. W 2011 roku został wyemitowany odcinek, w którym Wodzianka zdjęła koszulkę i pokazała pomalowane w barwy Legii Warszawa gołe piersi na cześć piłkarza Macieja Szczęsnego. Swojego czasu prasa plotkarska rozpisywała się o romansie Wojewódzkiego i Wodzianki. Para nigdy jednak nie potwierdziła tych rewelacji,a ich znajomość miała się skończyć jedynie na kilku wspólnych wyjściach.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18wg4u
d18wg4u
d18wg4u