Trwa ładowanie...
dfqm1my

Grażyna Wolszczak odpowiedziała na zarzuty Teatru IMKA. Twierdzi, że dostała propozycję wynajmu budynku

Aktorka potwierdziła informację o chęci przejęcia lokalu zajmowanego dotąd przez teatr Tomasza Karolaka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grażyna Wolszczak rozszerza swoją działalność teatralną.
Grażyna Wolszczak rozszerza swoją działalność teatralną. (ONS.pl)
dfqm1my

Grażyna Wolszczak od 2014 r. wraz z Joanną Glińską prowadzi Fundację Garnizon Sztuki. W ramach tej działalności dotychczas wystawiała swoje przedstawienia na scenie Teatru IMKA. Planuje jednak otworzyć własną siedzibę. Pod tym samym adresem.

Teatr IMKA od kilku miesięcy zmaga się z problemami finansowymi. Dyrekcja twierdzi jednak, że znalazła porozumienie z wierzycielami. Dlatego zaskoczył ich fakt, że ich dotychczasowa współpracowniczka planuje "wrogie przejęcie" ich siedziby.

Zobacz: Gwiazdy przekładają koncerty przez koronawirusa

Grażyna Wolszczak w przesłanym do redakcji WP oświadczeniu potwierdziła, że planuje rozszerzenie swojej działalności pod adresem zajmowanym dotąd przez biznes Tomasza Karolaka.

dfqm1my

"Z dniem 30 czerwca 2020 roku wygasa umowa najmu między Związkiem Harcerstwa Polskiego a Teatrem IMKA sp. z o.o. mieszczącym się przy ul. Marii Konopnickiej 6 w Warszawie. ZHP podjął decyzję o pozostawieniu tej przestrzeni dla działalności teatralnej i zaproponował Fundacji Garnizon Sztuki dalsze prowadzenie tego miejsca" - czytamy.

Aktorka zapewnia, że zamierza kontynuować podjęte przez Teatr IMKA działania, w tym kwestie repertuaru.

"Zamierzamy honorować wszystkie zobowiązania Teatru IMKA wobec innych zewnętrznych producentów dotyczące ustalonego repertuaru na jesień 2020 roku, repertuar ten pozostaje bez zmian" - deklaruje Fundacja.

Ponadto Grażyna Wolszczak uważa, że będzie musiała podjąć działania zmierzające do "dostosowania teatru do przepisów obowiązujących w szczególności w zakresie bhp, ppoż i innych".

dfqm1my

Podziel się opinią

Share
dfqm1my
dfqm1my