Trwa ładowanie...

Grażyna Wolszczak chciała przejąć teatr Tomasza Karolaka. "Robiła to za jego plecami"

Tomasz Karolak musiał zmierzyć się z problemami finansowymi w Teatrze IMKA. Podobno Grażyna Wolszczak uznała, że to dobry moment, aby przejąć miejsce, które aktor wynajmował.

Share
Grażyna Wolszczak chciała przejąć teatr Tomasza Karolaka. "Robiła to za jego plecami"Źródło: Instagram.com
djq8r1t

Tomasz Karolak musiał zmierzyć się z problemami finansowymi w Teatrze IMKA. Jakiś czas temu aktor pisał o trudnej sytuacji swojego przedsięwzięcia. Kiedy udało mu się wyjść na prostą, do Polski dotarła pandemia koronawirusa i musiał odwołać wszystkie zaplanowane premiery i spektakle.

Kiedy walczył o przetrwanie swojego teatru, dowiedział się, że Grażyna Wolszczak chce za jego plecami przejąć teatr.

- Gdy jej teatr Garnizon Sztuki w 2015 r. był bezdomny, po przyjacielsku przyjął go pod swój dach. Teraz dowiedział się, że Grażyna już od grudnia 2019 r. planowała przejęcie IMKI za jego plecami. Jest rozgoryczony - powiedział "Super Expressowi" przyjaciel Karolaka.

ZOBACZ: Zadowolony Tomasz Karolak robi zdjęcia z fanami i odjeżdża range roverem

Tomasz Karolak ostatnie tygodnie poświęcił temu, aby wyjaśnić różne kwestie z dawną księgowością. Doszedł też do porozumienia w kwestii czynszu z właścicielem budynku, czyli Związkiem Harcerstwa Polskiego.

djq8r1t

- Tomek świetnie czuje upodobania widzów, ale nie prowadzi zwykłego celebryckiego teatru – mówi znajoma aktora.

Przeczytaj: <a href="https://gwiazdy.wp.pl/tomasz-karolak-o-sytuacji-swojego-teatru-przezywamy-totalny-kryzys-6495185005369473a">Tomasz Karolak o sytuacji swojego teatru: "Przeżywamy totalny kryzys"</a>

Tomasz Karolak liczy na porozumienie z ZHP.

- Za kilka dni będą mógł odnieść się do sprawy. Ufam w mądrość ZHP. To harcerze. Sam byłem harcerzem i wiem, jakie mają zasady. Bądź rycerski to jedna z nich - zdradza w tabloidzie.

AKTUALIZACJA [12:18]: Oświadczenie Grażyny Wolszczak przesłane Wirtualnej Polsce

Aktorka w przesłanym do redakcji WP piśmie potwierdziła, że planuje rozszerzenie swojej działalności pod adresem zajmowanym dotąd przez biznes Tomasza Karolaka.

djq8r1t

"Z dniem 30 czerwca 2020 roku wygasa umowa najmu między Związkiem Harcerstwa Polskiego a Teatrem IMKA sp. z o.o. mieszczącym się przy ul. Marii Konopnickiej 6 w Warszawie. ZHP podjął decyzję o pozostawieniu tej przestrzeni dla działalności teatralnej i zaproponował Fundacji Garnizon Sztuki dalsze prowadzenie tego miejsca" - czytamy.

Aktorka zapewnia, że zamierza kontynuować podjęte przez Teatr IMKA działania, w tym kwestie repertuaru.

"Zamierzamy honorować wszystkie zobowiązania Teatru IMKA wobec innych zewnętrznych producentów dotyczące ustalonego repertuaru na jesień 2020 roku, repertuar ten pozostaje bez zmian" - deklaruje Fundacja.

Ponadto Grażyna Wolszczak uważa, że będzie musiała podjąć działania zmierzające do "dostosowania teatru do przepisów obowiązujących w szczególności w zakresie bhp, ppoż i innych".

djq8r1t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djq8r1t
djq8r1t