Trwa ładowanie...

"Gra o tron" sezon 7 odcinek 4: ważne zwycięstwo Daenerys. Bohaterka rozbiła armię Lannisterów

W 4. odcinku 7. Sezonu "Gry o tron" doszło do spektakularnej bitwy. Daenerys przerwała złą passę i odniosła ważne zwycięstwo nad wojskami Lannisterów.

"Gra o tron" sezon 7 odcinek 4: ważne zwycięstwo Daenerys. Bohaterka rozbiła armię LannisterówŹródło: Materiały prasowe
d14qso1
d14qso1

Widzowie, którzy pokochali "Grę o tron" za widowiskowe i krwawe sceny bitewne, mogli wreszcie poczuć się usatysfakcjonowani. W najnowszym epizodzie 7. sezonu doszło do epickiego pojedynku Dothraków kierowanych przez Matkę Smoków z armią Lannisterów. Daenerys odniosła ważne zwycięstwo, dzięki któremu pozostała ona w walce o zdobycie władzy. Czwarty odcinek serii przyniósł również kilka innych ciekawych wydarzeń. Choć był to najkrótszy epizod w całej historii serialu (trwał zaledwie 50 minut), to z pewnością nie zabrakło w nim wielu emocji.

"Gra o tron" sezon 7 odcinek 4 - wydarzenia w Winterfell

Littlefinger spotkał się Branem i pokazał mu sztylet, który miał być wykorzystany do zabicia chłopca. Berish chciał nakłonić Starka, by ten opowiedział mu o swoich doświadczeniach po ucieczce z Winterfell. Littlefinger zdziwił się, gdy Bran powtórzył słowa Varysa: "Chaos to nie otchłań. To drabina". Młody Stark spotkał się również z Meerą, która przyszła się z nim pożegnać. Jak stwierdziła, wolała być z rodziną podczas ataku Białych Wędrowców. Bran przyjął wiadomość o wyjeździe bohaterki bardzo obojętnie. Oprócz tego powiedział jej, że jest on tak naprawdę Trójoką Wroną. Tymczasem do Winterfell przybyła Arya. Odwiedziła grobowiec Neda, gdzie znalazła ją Sansa. Siostry udały się następnie do Brana. Okazało się, że chłopak wiedział o liście zabójstw Aryi. Brienne i przybyła do Winterfell Starkówna odbyły mały sparing na miecze. Umiejętności walki wręcz Aryi nie umknęły uwadze Sansy.

"Gra o tron" sezon 7 odcinek 4 - Jon znów spotkał się z Daenerys

W 4. odcinku 7. sezonu ponownie doszło do spotkania Jona i Matki Smoków. Stosunki między bohaterami wyraźnie się ociepliły. Snow pokazał Daenerys kopalnię Smoczego Szkła. Podczas przechadzki po jaskini odkryli oni ścienne malowidła prezentujące wydarzenia z przeszłości. Jon i Dan wnioskują po nich, że Pierwsi Mężowie i Dzieci Lasu połączyli swoje siły, by walczyć przeciw Nieumarłym. Matka Smoków przysięgła pomóc Jonowi w walkach o północ, jeśli ten odda jej pokłon. Snow nie jest jednak pewien, czy powinien to zrobić.
Tyrion i Varis poinformowali Daenerys, że flota Nieskalanych została całkowicie zniszczona. Bohaterka ewidentnie przejęła się kolejną porażką. Poprosiła Jona o radę. Ten powiedział, że jeśli Dan zaatakuje Królewską Przystań z wykorzystaniem smoków, jej decyzja nie będzie różnić się w żaden sposób od zachowania innych tyranów rządzących Siedmioma Królestwami w przeszłości.

"Gra o tron" sezon 7 odcinek 4 - wielki tryumf Matki Smoków

Jamie Lannister opuścił Wysogród wraz z karawaną wiozącą złoto. Niespodziewanie jego ludzie zostali zaatakowani przez armię Dothraków dowodzonych przez Daenerys. Doszło do pasjonującego i bardzo krwawego pojedynku. Wozy ze złotem zostały doszczętnie spalone. Drogon osłonił Matkę Smoków w starciu z Lannisterem. Jaimie wpadł do Blackwater Rush, gdzie zaczął się zatapiać pod ciężarem własnej zbroi.

"Gra o tron" sezon 7 odcinek 4 - gdzie oglądać?

Najnowszy epizod "Gry o tron" miał swoją premierę w nocy z 6 na 7 sierpnia. Powtórka zostanie wyemitowana w poniedziałek o godzinie 20:10 na antenie HBO. Wszystkie odcinki można śledzić online za pośrednictwem platformy HBO GO.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d14qso1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14qso1