Trwa ładowanie...
d2zef1i

"Gra o tron" sezon 7: która postać odegra kluczową rolę w walce o władzę w Siedmiu Królestwach?

Najnowszy odcinek 7. sezonu "Gry o tron" okazał się wyjątkowo zaskakujący. Pokazane w nim wydarzenia mogą bowiem okazać się kluczowe dla wątku poświęconego władzy w Siedmiu Królestwach. Wiele wskazuje na to, że o tym, kto zasiądzie na Żelaznym Tronie, zadecyduje ktoś zupełnie niespodziewany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Gra o tron
Gra o tron (Materiały prasowe)
d2zef1i

Od samego początku emisji serialu wszyscy zastanawiają się, komu ostatecznie przyjdzie dostąpić zaszczytu objęcia rządów w Siedmiu Królestwach. Przez sześć lat fani produkcji wysnuli kilka rozmaitych teorii o idealnych kandydatach do przejęcia Żelaznego Tronu. Trwający właśnie 7. sezon największego w dziejach telewizyjnego dzieła rzuca na ten wątek zupełnie nowe światło. Okazuje się bowiem, że o zwycięstwie w tytułowej "Grze o tron" może zadecydować nie Daenerys, Cerseri lub Jon Snow, ale… Euron Greyjoy!

Postać ta w trwającej odsłonie serialu odgrywa znaczącą rolę. W 2. odcinku w piorunujący sposób rozbił ze swoją armią flotę Yary, a następnie uwięził Ellarię i Tyene. W kolejnym epizodzie pojawił się z zakładniczkami u Cersei, która zresztą otrzymała pojmane kobiety w podarku. Dzięki temu mogła się zemścić za dawne krzywdy. Euron został w nagrodę mianowany dowódcą floty Królewskiej Przystani. To jednak tylko początek współpracy Greyjoya z obecną królową. Nieoczekiwanie rozbił on flotę Daenerys i Szarego Robaka podczas bitwy o Casterly Rock. W ten sposób osłabił pozycję Matki Smoków i znacząco utrudnił jej plan podboju Westeros. Do niedawna taki scenariusz wydawał się wręcz niemożliwy. Kto bowiem przypuszczał, że członek rodu Greyjoyów zacznie być osobą decydującą o losach serialu?

d2zef1i

Ród Greyjoyów zawsze był bowiem postrzegany z przymrużeniem oka. Za każdym razem pojawiali się przedstawiciele innych familii, którzy okazywali się silniejsi i bardziej wpływowi. Euron niejako wywraca tę hierarchię do góry nogami. Jego poczynania w 7. sezonie "Gry o tron" wręcz nakazują traktować tę postać jako mogącą w ostatecznym rozrachunku zadecydować, kto zasiądzie na Żelaznym Tronie.

Warto jednak pamiętać, że twórcy serialu lubią zaskakiwać nas na każdym kroku. Możliwe, że świetna passa Eurona wkrótce dobiegnie końca. Czy tak się stanie? Tego dowiemy się w kolejnych odcinkach produkcji. Najnowszy epizod "Gry o tron" zostanie wyemitowany w niedzielę 6 sierpnia o godzinie 3:00 polskiego czasu.

Tutaj sprawdzisz aktualną ramówkę Telewizji WP

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d2zef1i

Podziel się opinią

Share
d2zef1i
d2zef1i