Trwa ładowanie...

"Gra o tron" sezon 7. odcinek 3.: Jon Snow spotkał się z Daenerys! Co jeszcze się wydarzyło?

W 3. odcinku 7. sezonu "Gry o tron" doszło do spotkania, na które czekał każdy fan serialu. Jon Snow stanął wreszcie przed obliczem Daenerys. Co z tego wynikło?

"Gra o tron" sezon 7. odcinek 3.: Jon Snow spotkał się z Daenerys! Co jeszcze się wydarzyło?Źródło: Materiały prasowe
d44ieph
d44ieph

O spotkaniu Daenerys i Jona Snowa mówiło się od dawna. Kilka miesięcy przed premierą 7. sezonu "Gry o tron" do sieci wyciekły zdjęcia z planu zdjęciowego, na których widać było, jak aktorzy wcielający się w dwójkę wyżej wymienionych bohaterów, odgrywają wspólną scenę. Fani produkcji czekali sześć długich lat na konfrontację Matki Smoków i nowego Władcy Północy. Spotkanie Daenerys i Jona stało się wreszcie faktem. W 3. odcinku trwającej serii Targaryen nakazała Snowowi, by ten oddał jej pokłon. Czy Jon posłuchał polecenia? Co jeszcze wydarzyło się w najnowszym epizodzie "Gry o tron"? Zobacz koniecznie krótkie streszczenie odcinka. *Uwaga! Materiał zawiera spoilery! *

"Gra o tron" sezon 7 odcinek 3 - wielkie spotkanie na Smoczej Skale

Bez dwóch zdań największym wydarzeniem odcinka zatytułowanego "The Queen's Justice" było oczywiście spotkanie Jona i Daenerys. Snow przybył na Smoczą Skałę i zamienił kilka słów z Tyrionem Lannisterem oraz Missandei. Następnie bohater został eskortowany na salę tronową, gdzie czekała na niego Matka Smoków. Ta bez ogródek oznajmiła, że to właśnie ona jest prawowitą następczynią Żelaznego Tronu. Daenerys nakazała Jonowi, by ten ugiął przed nią kolano, a także obiecał, że wspólnymi siłami pokonają Cersei. Snow jednak odmówił! Co więcej, poprosił Matkę Smoków o pomoc w walce z Białymi Wędrowcami. Davos ostrzegł Daenerys, że zanim zasiądzie ona na upragnionym tronie, powinna wcześniej uporać się z armią umarłych. Bohaterka zignorowała jednak jego słowa.

W tym samym czasie Varys spotkał się z Melisandre. Zapytał się jej, dlaczego ukrywa się ona przed Jonem. Kobieta odmówiła odpowiedzi. Zdradziła dodatkowo, że chce opuścić Smoczą Skałę.

d44ieph

Tyrion ponownie spotkał się z Jonem. Lannister zdradził, że nie wie, czy będzie w stanie dołączyć do Snowa podczas walk z Białymi Wędrowcami. Dlatego też zapytał Króla Północy, w jaki inny sposób może być pomocny. Jon zlecił Tyrionowi, by ten zbadał, czy w okolicy można znaleźć smocze szkło.

"Gra o tron" sezon 7 odcinek 3 - bitwa o Casterly Rock

W 3. odcinku 7. sezonu doszło do krótkiej bitwy o Casterly Rock. Daenerys nakazała Nieskalanym, by ci zaatakowali siedzibę Lannisterów, będącą w zasadzie jedynym źródłem finansowania Cersei. Armia przeniknęła do systemu kanalizacji miejskiej, której plan rozpracował wcześniej Tyrion. Dany sądziła, że podbicie Casterly nie będzie trudnym zadaniem. W rzeczywistości Nieskalani ponieśli w walkach wielkie strat. Co prawda armia odniosła zwycięstwo, ale ostateczny cios zadał Euron Greyjoy, który wraz ze swoją flotą całkowicie zniszczył statki należące do Matki Smoków i Szarego Robaka.

Sam Euron spotkał się w Królewskiej Przystani z Cersei. Królowa otrzymała od gościa ciekawy prezent - mianowicie Greyjoy podarował jej uwięzione w poprzednim odcinku Ellarię oraz Tyene. Cersei była pod wielkim wrażeniem dokonania Eurona, dlatego też mianowała go przywódcą jej floty. Królowa w akcie zemsty użyła wobec Tyene tej samej trucizny, jaką Ellaria wykorzystała do uśmiercenia córki Cersei. W Królewskiej Przystani zjawił się również przedstawiciel Banku Żelaznego, który zażądał od władczyni spłaty zadłużenia. Cersei poprosiła go o dwa tygodnie zwłoki.

"Gra o tron" sezon 7 odcinek 3 - co jeszcze się wydarzyło?

Jaimie poprowadził armię Lannisterów i Tarlych z Królewskiej Przystani do Wysogrodu. Atak na tę lokalizację miał być oczywiście bolesny dla Daenerys. Podbicie siedziby Tyrellów byłoby dla niej jednoznaczne z utratą ostatnich sojuszników. Lannisterowie pokonali siły Wysogrodu. Jamie spotkał się z Olenną i zaproponował jej wypicie zatrutego wina.
W 3. odcinku pojawiła się również Sansa, która rozpoczęła dowodzenie w Winterfell. Pod bramę dotarł wreszcie Bran, który wyjawił siostrze, że to on teraz jest Trójoką Wroną.

d44ieph

"Gra o tron" sezon 7 odcinek 3 - gdzie obejrzeć?

Najnowszy epizod "Gry o tron" zostanie wyemitowany w poniedziałek 31 lipca o godzinie 20:10 na antenie HBO. Wszystkie odcinki produkcji można śledzić online za pośrednictwem platformy HBO GO.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d44ieph
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44ieph