Seriale zagraniczne"Gra o tron" sezon 7 odcinek 2 - wielka narada w Dragonstone. Co jeszcze się wydarzyło?

"Gra o tron" sezon 7 odcinek 2 - wielka narada w Dragonstone. Co jeszcze się wydarzyło?

"Gra o tron" sezon 7 odcinek 2 - wielka narada w Dragonstone. Co jeszcze się wydarzyło?
Źródło zdjęć: © Materiał prasowy | Materiały prasowe

24.07.2017 09:00, aktual.: 24.07.2017 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Za nami premiera 2. odcinka 7. sezonu "Gry o tron". W najnowszej odsłonie produkcji Daenerys obmyśliła plan inwazji na Westeros. Oprócz tego doszło do brutalnego ataku na ludzi Yary.

Fani "Gry o tron" zdążyli się chyba przyzwyczaić, że tempo każdego nowego sezonu rośnie z odcinka na odcinek dość powoli. Nie inaczej jest w przypadku siódmej serii produkcji. Jej premierowa odsłona nie dostarczyła nam wielu epickich scen, o których dyskutować będzie się przez kolejne lata. Podobnie sprawa ma się z drugim epizodem. Wbrew oczekiwaniom widzów, nie doszło w nim do wielu spektakularnych wydarzeń. Tytuł odcinka - "Stormborn" - mógł sugerować, że skoncentruje się on głównie na postaci Daenerys. Tymczasem Matka Smoków nie odgrywa w nim wielkiej roli, a najważniejszy wątek z jej udziałem dotyczy obmyślenia planu ataku na Westereos. Myli się jednak ten, kto sądzi, że w najnowszym epizodzie "Gry o tron" wieje nudą. Najwięcej emocji dostarczyła walka między Euronem a Yarą Greyjoy. Co jeszcze się wydarzyło? Oto krótki opis drugiego epizodu siódmego sezonu "Gry o tron". *Uwaga! Materiał zawiera spoilery! *

"Gra o tron" sezon 7 odcinek 2 - streszczenie

W Dragonstone Daenerys spotkała się z Varysem. Matka Smoków wypytała bohatera o jego wcześniejszą służbę dla Roberta Baratheona. Varys wyjaśnił, że zdecydował się dołączyć do Daenerys, ponieważ uznaje ją za królową, która jest w stanie zapewnić dobrobyt w Westeros. Do Dragonstone przybyła Melisandre, która zasugerowała Matce Smoków, by ta spotkała się z Jonem Snowem. Daenerys posłuchała rady i zleciła wysłanie do Winterfell wiadomości, nakazującej Jonowi zjawić się przed obliczem królowej. Następnie rada wojenna omówiła strategię podboju Westeros. Daenerys postanowiła wysłać Dornijczyków do Słonecznej Włóczni, by ci zgromadzili dodatkowe siły przed wyruszeniem na Królewską Przystań. W międzyczasie Missandei i Szary Robak wyznali sobie miłość.

Ciekawie wyglądał wątek poświęcony Aryi Stark. Bohaterka spotkała Gorącą Bułkę, któremu oświadczyła, że zmierza powoli do Królewskiej Przystani. Dawny towarzysz Aryi zdradził jej, że Jon pokonał w wielkiej bitwie Boltonów i mianował się Królem Północy. Na tę wieść Starkówna postanawiła dostać się do Winterfell. W nocy dziewczyna została otoczona przez watahę wilków. Na ich czele stała dawno niewidziana Nymeria. Arya starała się namówić ją, by ta wraz z nią wyruszyła na Północ. Prośby bohaterki okazały się jednak bezskuteczne.

"Gra o tron" sezon 7 odcinek - co wydarzyło się na Wąskim Morzu?

W czasie żeglugi do Słonecznej Włóczni, flota Yary została zaatakowana przez ludzi Eurona Greyjoya. W wyniku walk śmierć poniosły Obara i Nymeria. Z kolei Ellaria, Yara Tyene i stali się zakładnikami. Theon wyskoczył za burtę.

Na Północy Jon otrzymał kruka z zaproszeniem na Smoczką Skałę. Snow miał początkowo wątpliwości, czy powinien spotkać się z Daenerys. Kilka dni później bohater otrzymał kolejną wiadomość od Sama odnośnie Smoczego Szkła. Jon postanowił wyruszyć do Dragonstone, by zawiązać sojusz z Daenerys oraz zabezpieczyć niezwykle cenną broń. Snow spotkał się też z Littlefingerem. Zagroził mu, że nie będzie miał żadnych oporów go zabić, jeśli ten tylko zbliży się do Sansy.

"Gra o tron" sezon 7 odcinek 2 - gdzie oglądać?

Premiera najnowszego epizodu "Gry o tron" miała miejsce w nocy z 23 na 24 lipca. Powtórkę będzie można obejrzeć w poniedziałek o godzinie 20:10 na antenie HBO. Ponowną emisję odcinka zaplanowano również na środę 26 lipca o 22:05 na tym samym kanale. Wszystkie odsłony serialu można również zobaczyć online za pośrednictwem platformy HBO GO.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także