Trwa ładowanie...

"Gra o tron": Są dane dotyczące subskrybentów HBO po zakończeniu serialu

"Gra o tron" okazała się ogromnym rozczarowaniem dla fanów serialu. Pojawiły się dane, które pokazują, jak zakończenie ostatniego sezonu wpłynęło na liczbę subskrybentów HBO.

"Gra o tron": Są dane dotyczące subskrybentów HBO po zakończeniu serialuŹródło: Materiały prasowe
dwneh1e
dwneh1e

"Gra o tron": Są dane dotyczące subskrybentów HBO po zakończeniu serialu

"Gra o tron" była flagową produkcją HBO. Po zakończeniu finałowego sezonu wiele osób zakładało, że duża liczba abonentów zrezygnuje z dalszej subskrypcji. Jak się okazało, obawy były niesłuszne.

Analitycy z Sensor Tower zbadali, czy osoby, które zasubskrybowały HBO GO z powodu ostatniego sezonu "Gry o tron", zrezygnowały z dalszej usługi po zakończeniu serialu. Z przedstawionych danych wynika, że HBO było w stanie utrzymać 84 proc. subskrybentów, którzy skorzystali z oferty serwisu w momencie debiutu 8. sezonu. Jest to spadek o 16 proc., aczkolwiek stanowi to stałą regułę przy okazji każdego z poprzednich sezonów.

Po 7. sezonie subskrypcje anulowało tylko 7 proc. użytkowników, zaś po sezonie 6. liczba ta wynosiła 40 proc. Dochody z tytułu nowych abonamentów w kwietniu (miesiąc premiery) wyniosły 1,9 miliona dolarów. Natomiast przy pierwszym miesiącu po zakończeniu serialu spadły one do 1,6 mln.

Analiza Sensor Tower nie do końca jest jednak adekwatna, gdyż ogranicza się ona do amerykańskich odbiorców aplikacji na Androidzie lub iOS. Nie stanowią one zatem pełnego oglądu sytuacji.

dwneh1e

HBO GO na ten moment nie ma większych powodów do obaw. Subskrybentów zatrzymał ogromny sukces serialu "Czarnobyl", a apetyt zaostrza jeszcze planowany spin-off "Gry o tron".

dwneh1e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwneh1e