"Gra o Tron": Fani narzekają na jakość ostatniego odcinka. Tłumaczymy, jak uratować seans serialu

"Gra o Tron": Fani narzekają na jakość ostatniego odcinka. Tłumaczymy, jak uratować seans serialu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

30.04.2019 19:50, aktual.: 30.04.2019 20:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wyczekiwany przez fanów jeden z ostatnich odcinków "Gry o Tron" bardzo ich rozczarował. Ekran był za ciemny, niewiele było widać. Pocieszały jedynie efekty dźwiękowe, które musiały zadowolić wielbicieli serii. Mamy kilka prostych rad, żeby w przyszłości uniknąć nerwów w godzinę premiery najnowszego odcinka.

Wielu fanów wyczekujących na premierę ostatniego odcinka "Gry o Tron" obeszło się smakiem. To, co miało być jedną z najbardziej niezwykłych i doniosłych scen w historii nie tylko serialu, ale także telewizji w ogóle, zostało zakłócone przez ciemność. Bitwa o Winterfell rozgrywająca się w 8 sezonie w odcinku "Długa noc", była jednym z najważniejszych wątków w historii serialu. Fani wyczekiwali na epicki finał. Jednak nie wszystko poszło po ich myśli.

Ekran podczas oglądania odcinka był zwyczajnie za ciemny.

Wielu wielbicieli okazało swoje niezadowolenie na Twitterze. Narzekano na ciągłą pikselację i ekstremalną trudność dojrzenia, co tak naprawdę dzieje się na ekranie.

- Próbowałam oglądać "Grę o Tron", ale odcinek był zbyt ciemny, aby cokolwiek zobaczyć. Wszystko brzmiało jednak bardzo ekscytująco! - napisała amerykańska celebrytka, Colleen Ballinger.

Według specjalistów, nie powinno być problemów z dostrzeganiem ciemnych rzeczy, ale głównym problemem okazała się kompresja. Zanim sygnał z emitowanym odcinkiem "Gry o Tron" dotrze do telewizora lub urządzenia mobilnego, zostaje gruntownie skompresowany - zarówno przez HBO, jak i przez dostawcę telewizji kablowej / satelitarnej / transmisji strumieniowej. Jest to konieczne, aby program był dostępny dla szerokiego grona osób o różnych prędkościach połączenia internetowego.

Jeżeli w kolejną niedzielę, kiedy emitowany będzie nastęny premierowy odcinek ostatniego sezonu "Gry o Tron", napotkacie na problem, mamy dla was kilka prostych rad.

Znajdź strumień najlepszej jakości

Przepustowość wideo jest najważniejsza w przypadku znalezienia najlepszego strumienia lub pobrania programu telewizyjnego. Chcesz, aby pokaz był dostarczany do urządzenia w najwyższej możliwej jakości? Żaden kabel ani transmisja strumieniowa nie będzie w stanie naprawić hałaśliwego, podzielonego na piksele strumienia wideo, jeśli to materiał źródłowy stanowi problem od początku.

Sprawdź ustawienia jasności telewizora

Domyślny tryb wyświetlania wielu wysyłanych obrazów jest często zbyt jasny i trudny dla komfortowego seansu. Jeśli twój telewizor ma tryb filmowy, kinowy lub skalibrowany, jest to prawdopodobnie najlepsza opcja dla "Gry o Tron", ponieważ powinna ona ograniczać jasność, zachowując jednocześnie rzeczy, które mogą być trudniejsze do wyświetlenia na ekranie.

Podnieś poziom podświetlenia

Jeżeli bardziej zależy ci na tym, by zobaczyć, co się dzieje, niż realizm wieczornej bitwy, w przypadku której obraz jest praktycznie czarny, powinieneś dostosować podświetlenie swojego telewizora LCD do wyższego poziomu. W taki sposób wydobędziesz wszystko, co jest trudne do zauważenia. Zawsze możesz obniżyć go z powrotem w przypadku scen z normalnym oświetleniem.

Wyłącz wszystkie światła

Rzadko się zdarza, że z dokładnością zobaczysz wszystkie sceny, które są tak mroczne jak Bitwa o Winterfell. Wyłącz znajdujące się w pobliżu lampy lub inne źródła światła, które mogą powodować odbicia lub płaski zewnętrzny odblask na ekranie telewizora.

Odczekaj i kup serial na Blu-ray, jeśli potrzebujesz doskonałych efektów wizualnych

Jeśli chodzi o "Grę o Tron" na nośniku Blu-ray, HBO może wykorzystać pamięć na każdej płycie i łatwiej uzyskać stratną kompresję wideo - nie mówiąc już o pikselacji ani brzydkich artefaktach. Dla niektórych osób szybko zmieniające się sceny w "The Long Night" zrobiły się na tyle złe, że wydawało się, że oglądają GIF.

Pamiętaj, że istnieją czynniki, na które nie masz wpływu

Jeśli ktoś w pobliżu ciebie korzysta z internetu do grania w gry lub przesyłania strumieniowego podczas oglądania "Gry o Tron", ograniczy to, ile pasma internetowego można poświęcić programowi. Należy również pamiętać, że HBO znajduje się w poważnym kryzysie zasobów podczas transmisji nowego odcinka każdego tygodnia na żywo. Epizody strumieniowe w HBO mogą wyglądać znacznie lepiej następnego dnia.

Źródło artykułu:WP Gwiazdy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (203)
Zobacz także