Seriale zagraniczne"Gra o tron". Drogon spalił Żelazny Tron. Poznaliśmy motyw działania smoka

"Gra o tron". Drogon spalił Żelazny Tron. Poznaliśmy motyw działania smoka

"Gra o tron". Drogon spalił Żelazny Tron. Poznaliśmy motyw działania smoka
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

01.08.2019 15:13, aktual.: 01.08.2019 15:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Finał serialu "Gra o tron" nie zadowolił każdego fana. Mimo to produkcja HBO otrzymała rekordową liczbę nominacji do nagród Emmy. Przy okazji, ujawniono scenariusz do odcinka, w którym Drogon spalił Żelazny Tron. Dzięki temu poznaliśmy motywy zachowania smoka.

W jednej z ostatnich scen "Gry o tron" Drogon stanął oko w oko z Jonem Snowem. Nagle zionął ogniem, ale wymierzył prosto w Żelazny Tron, o który walczyła jego "matka", Daenerys Targaryen. Fani serialu HBO twierdzili, że zrobił to, ponieważ pragnienie zdobycia władzy zgubiło bohaterkę.

Tymczasem według scenariusza finału produkcji HBO jest zupełnie inaczej. Smok nie chciał za wszelką cenę zniszczyć Żelaznego Tronu. "Drogon chce spalić świat, ale nie zabić Jona. Zieje ogniem na tylną ścianę, paląc jej resztki. Ogień przesuwa się w kierunku tronu, który nie był celem rozgniewanego smoka" - czytamy w scenariuszu.

ZOBACZ TEŻ: Rosyjska wersja serialu "Czarnobyl" - zwiastun

Wszystkie części tronu topią się pod wpływem temperatury. Dym opada, spalone elementy żarzą się. Drogon zabiera ciało Daenerys i wylatuje przez spaloną ścianę. Wszystko obserwuje z przerażeniem i niedowierzaniem Jon Snow.

Wychodzi na to, że spalenie Żelaznego Tronu to czysty przypadek. Drogon, mimo gniewu po śmierci Daenerys, nie miał zamiaru się mścić. Po prostu chciał mieć czystą drogę do odlotu.

Cały serial "Gra o tron" można obejrzeć na platformie HBO GO.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także