Trwa ładowanie...

"Gra o tron": HBO reaguje na prośby o remake 8. sezonu

Finał serialu "Gra o tron" był bardzo głośno komentowany i nie zebrał najlepszych recenzji. Fani produkcji wystosowali nawet petycję o ponowne nakręcenie 8. sezonu. Dotychczas HBO unikało odpowiedzi na prośby widzów. Teraz postanowili zabrać głos.

"Gra o tron": HBO reaguje na prośby o remake 8. sezonuŹródło: Facebook.com
dxrh00u
dxrh00u

"Gra o tron": HBO odniosło się do petycji fanów

Po wielu krytycznych komentarzach, jakie pojawiały się w Internecie na temat finału "Gry o tron", stacja HBO stała murem za reżyserami i broniła ich stanowiska. To jednak nie zadowalało fanów serialu i domagała się ponownego nakręcenia 8. sezonu. W tej sprawie wystosowali nawet petycję. Podpisało ją ponad 1,5 mln osób.

Do tej pory HBO milczało na temat prośby fanów. Jednak podczas letniej edycji TCA Press Tour w Beverly Hills (spotkanie członków Stowarzyszenia Krytyków Telewizyjnych) nie dało się uniknąć pytań od zrzeszonych dziennikarzy i publicystów. Odpowiedzi postanowił udzielić Casey Bloys, dyrektor programowy stacji.

Okazuje się, że HBO nawet nie myślało, by rozpatrzeć petycję fanów. - Istnieje kilka złych stron posiadania bardzo popularnego serialu. Jedna, która przychodzi mi do głowy, jest taka, że wiele osób ma opinię na temat tego, jak powinien się on zakończyć. Oczywiście można się było tego spodziewać. Ta petycja pokazuje, jak wiele entuzjazmu i pasji względem serialu mieli jego widzowie, jednak nigdy nie była czymś, co potraktowalibyśmy poważnie. Nie wyobrażam sobie, żeby jakakolwiek sieć telewizyjna to zrobiła - powiedział Bloys.

ZOBACZ TEŻ: Finał "Gry o Tron". Do sieci trafiły zdjęcia, które wywołały burzę

"Gra o tron". HBO o nominacjach do nagród Emmy

"Gra o tron" otrzymała rekordową liczbę 32 nominacji do nagród Emmy. Żadna inna produkcja w historii nie miała aż tylu. Jednak pojawiły się wokół nich kontrowersje. Gwendoline Christie, Alfie Allen oraz Carice van Houten sami zgłosili swoje kandydatury, a nie zrobiło tego HBO. Bloys odniósł się do tej sprawy. Stwierdził, że taka była strategia stacji.

dxrh00u

- "Gra o tron" to wyjątkowy serial, ponieważ ma w obsadzie 27 stałych aktorów, co nie zdarza się często. Mamy osobę, która jest ekspertką w dziedzinie nagród. Ona pracuje z showrunnerami, próbując rozgryźć, kto będzie mieć największą szansę na sukces. To wyzwanie dla tak dużego serialu. Jeśli każdy zgłosiłby swoją kandydaturę, sprawiłoby to, że nominacje zaczęłyby się eliminować nawzajem. Tutaj chodzi o przemyślaną strategię. Jeśli jednak ktoś zdecydował zgłosić się samodzielnie, na pewno go poprzemy - mówił

Gala rozdania nagród Emmy odbędzie się 22 września. Cały serial "Gra o tron" można obejrzeć na platformie HBO GO.

dxrh00u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxrh00u