Trwa ładowanie...

Głusi chcą tłumaczenia "Tańca z gwiazdami". Polsat spełni ich prośbę?

Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji Piotr Pawłowski napisał list do władz Telewizji Polsat. Docenia on program "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami", w którym występuje Iwona Cichosz, ale z drugiej strony krytykuje nadawcę za brak dostosowania przekazu show dla osób niesłyszących.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Głusi chcą tłumaczenia "Tańca z gwiazdami". Polsat spełni ich prośbę?Źródło: AKPA
d8cqvzi

26-letnia Iwona Cichosz jest Miss Świata Głuchych 2016 i półfinalistką konkursu "Człowiek bez barier". - Dzięki występowi Iwony Cichosz przed ekranami zasiadły tysiące głuchych, którzy chcieli kibicować przedstawicielce swojego środowiska. Niestety, przez brak napisów lub tłumaczenia na język migowy wypowiedzi prowadzących, jurorów i uczestników nie były dla nich dostępne- napisał Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji Piotr Pawłowski.

Po emisji pierwszego odcinka siódmej edycji show pojawiła się petycja środowiska głuchych, w której możemy przeczytać: - Środowisko głuchych spotyka się z wieloma barierami. Ich przełamywanie jest naszą codziennością. Prowadzonych jest wiele działań mających na celu zniwelowanie tych barier – są to obowiązujące przepisy prawne, m.in. Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych, ustawa o języku migowym, są to też różne inicjatywy komercyjne i społeczne, w których bierze się pod uwagę potrzebę dostosowania rozwiązań tak, aby jak najwięcej osób mogło z nich skorzystać. (...) Telewizja Polsat pomaga nam, głuchym, przełamać jedną z tych barier – zaprosiła naszą koleżankę do występu i pokazania, że człowiek z wadą słuchu może osiągać sukcesy. Prosimy o przełamanie kolejnej – umożliwienie nam obejrzenia programu z napisami - czytamy w liście do Niny Terentiew, opublikowanym na portalu Niepelnosprawni.pl.

Jak podaje portal WirtualneMedia, Telewizja Polsat rozważa tłumaczenie programu na język migowy lub wprowadzenia napisów. Nie jest to jednak prosta sprawa "ze względów licencyjnych i technicznych".

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
AKPA
Źródło: AKPA

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d8cqvzi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8cqvzi
d8cqvzi