Trwa ładowanie...
d4efv86

Filip Chajzer i Tomasz Karolak mogą stanąć przed sądem

Filip Chajzer i Tomasz Karolak mogą mieć problemy. Prokuratura bada sprawę naruszeń w programie "Ameryka Express". Feministki oskarżyły uczestników programu o napaść na tle seksualnym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Filip Chajzer i Tomasz Karolak mogą stanąć przed sądem
Filip Chajzer i Tomasz Karolak mogą stanąć przed sądem (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
d4efv86

Fundacja Feminoteka w marcu złożyła do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na tle seksualnym, którego mieli dopuścić się uczestnicy programu "Ameryka Express" w Limie. Chajzer i Karolak mieli zmuszać obce kobiety do całowania się z nimi na ulicy. Jak donosi "Fakt", prokuratura podjęła czynności sprawdzające.

- Przesłuchano już w charakterze świadka przedstawiciela Fundacji, który złożył zawiadomienie. – powiedział "Faktowi" Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie – Uzyskano nagranie odcinka, na którym miało dojść do zachowań będących przedmiotem zawiadomienia. Prokurator wystąpił do stacji telewizyjnej o przesłanie dodatkowego materiału. Po uzyskaniu i analizie dodatkowego nagrania, prokurator podejmie decyzję co do dalszego toku postępowania.

Zobacz także: Chajzer żałuje udziału w "Ameryka Express"? "Czasem między mną a synem iskrzyło"

Podobno TVN przekazał już materiały z programu do Prokuratury. Być może dojdzie do przesłuchania Chajzera i Karolaka.

d4efv86

Afera dotyczy 10. odcinka ostatniego sezonu programu "Ameryka Express". Jednym z zadań było pocałowanie obcej osoby. Oburzenie widzów i dziennikarzy wzbudził fakt, że Tomasz Karolak i Filip Chajzer nie pytali napotkanych kobiet o pozwolenie na pocałunek i nie widzieli w swoim zachowaniu nic niestosownego, nie szczędząc przy okazji seksistowskich uwag. Na dodatek młodszy z Chajzerów położył rękę na biuście jednej z kobiet. Gdy wytknięto mu błąd, nie przeprosił, za to wszystkiego się wyparł.

Dziennikarka WP Helena Łygas w felietonie zarzuciła Chajzerowi, że jego zachowanie było molestowaniem. W odpowiedzi celebryta udostępnił jej zdjęcie na swoim fanepage'u, pozwalając, by na dziewczynę wylała się fala internetowego hejtu. O sprawie zrobiło się tak głośno, że gospodyni programu, Agnieszka Woźniak-Starak, zamieściła na Instagramie oświadczenie, w którym nie zostawia na produkcji programu suchej nitki. "Przepraszam" - dodała szczerze.

d4efv86

Podziel się opinią

Share

d4efv86

d4efv86