Trwa ładowanie...

Fatalny wynik Trójki. Ogromny spadek słuchalności

Radiowa Trójka zanotowała największych spadek słuchalności ze wszystkich stacji w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Największy udział w rynku ma RMF FM.
Share
Opinia publiczna obarcza odpowiedzialnością za kryzys Trójki prezes Agnieszkę Kamińską
Opinia publiczna obarcza odpowiedzialnością za kryzys Trójki prezes Agnieszkę KamińskąŹródło: East News
daairb2

Stacja RMF FM była najczęściej słuchaną w Polsce w okresie od sierpnia do października tego roku. Według raportu portalu wirtualnemedia.pl wybierało ją aż 27 proc. słuchaczy w wieku 15-75 lat. Drugie Radio ZET jest ze sporą stratą. Udział "Zetki" w rynku wyniósł 12 proc. Podium uzupełnia Radio ESKA (6,4 proc. udziału).

Choć na czwartym miejscu jest Trójka, to zanotowała przeogromną stratę, największą ze wszystkich. W stosunku rocznym liczba słuchaczy spadła o 4,6 proc.

Wpadki "Wiadomości" TVP. Sporo się ich nazbierało

Od kilku miesięcy Program Trzeci Polskiego Radia notuje spadki. To pokłosie kryzysu związanego z anulowaniem wygranej piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" w połowie maja. Stację oskarżano o cenzurę, z radiem rozstał się Marek Niedźwiecki, którego zarząd obwiniał o manipulację przy liczeniu głosów.

daairb2

Z Trójki odchodzili później kolejni dziennikarze, w tym Kuba Strzyczkowski, który przez niespełna trzy miesiące pełnił funkcję dyrektora radia i chciał uratować sytuację. Ostatecznie rozwiązano z nim umowę.

Spora część byłych już dziennikarzy Trójki znalazła nowe miejsca pracy, w tym w świeżo utworzonych radiach internetowych - Radiu Nowy Świat i Radiu 357.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

daairb2

Podziel się opinią

Share
daairb2
daairb2