Trwa ładowanie...

Eurowizja 2017 Półfinał – gdzie oglądać na żywo? Transmisja w TV i online

We wtorek 9 maja odbędzie się pierwszy półfinał Eurowizji 2017, w którym wystąpi polska wokalistka Kasia Moś. Gdzie obejrzymy koncert?

Eurowizja 2017 Półfinał – gdzie oglądać na żywo? Transmisja w TV i onlineŹródło: Materiały prasowe
d1bkktk
d1bkktk

Eurowizja 2017 nadchodzi wielkimi krokami. Już 9 maja artyści ze Starego Kontynentu rozpoczną zmagania w pierwszym etapie półfinałowym. Wśród osiemnastu krajów, które tego wieczora będą walczyć o przepustkę do koncertu finałowego znajduje się Polska. Naszą reprezentantką jest Katarzyna Moś. Zwyciężczyni krajowych preselekcji zaprezentuje utwór "Flashlight". Czy wokalistce uda się zdobyć przepustkę do następnego etapu? Tego dowiemy się niebawem. Zadanie nie będzie łatwe, ponieważ konkurencja jest niezwykle mocna. Gdzie obejrzymy półfinałowe występy tegorocznej Eurowizji? Zobacz plan transmisji koncertów oraz listę zgłoszonych do rywalizacji państw.

Eurowizja 2017. Kiedy? Gdzie obejrzeć?

Eurowizja 2017 rozpocznie się od pierwszego koncertu półfinałowego, który zaplanowano na 9 maja o godzinie 21:00. Drugi półfinał odbędzie się natomiast dwa dni później o tej samej porze. Zwycięzcę tegorocznego konkursu poznamy w sobotę 13 maja podczas uroczystego finału, który również rozpocznie się o 21:00. Wszystkie konkursy na żywo wyemituje TVP 1 oraz TVP Polonia. Powtórki transmitowane będą natomiast na kanałach TVP Rozrywka i TVP HD w dniach 11 maja (pierwszy półfinał) i 12 maja (drugi półfinał) o 20:20. Póki co nie wiadomo, czy TVP zdecyduje się na transmisję w internecie. Oficjalne materiały z poszczególnych koncertów na pewno pojawią się po jakimś czasie na stronie eurowizja.tvp.pl.

Eurowizja 2017 – kolejność występów w półfinałach

Jak już wspomnieliśmy, w pierwszym półfinale Eurowizji 2017 wystąpi polska reprezentantka Kasia Moś. Wokalistka pojawi się na scenie jako jedenasta uczestniczka zmagań. Oprócz niej o prawo występu w finale ubiegać się będzie jeszcze siedemnastu artystów. Wedle różnych teorii kolejność występów ma ogromne znaczenie. Podobno większe szansę na awans mają przede wszystkim kraje, które zamykają koncert półfinałowy. Lista występów zaplanowanych na 9 maja wygląda następująco:

 1. Szwecja
 2. Gruzja
 3. Australia
 4. Albania
 5. Belgia
 6. Czarnogóra
 7. Finlandia
 8. Azerbejdżan
 9. Portugalia
 10. Grecja
 11. Polska
 12. Mołdawia
 13. Islandia
 14. Czechy
 15. Cypr
 16. Armenia
 17. Słowenia
 18. Łotwa

Z kolei w drugim półfinale uczestnicy wystąpią w poniższej kolejności:

 1. Serbia
 2. Austria
 3. Macedonia
 4. Malta
 5. Rumunia
 6. Holandia
 7. Węgry
 8. Dania
 9. Irlandia
 10. San Marino
 11. Chorwacja
 12. Norwegia
 13. Szwajcaria
 14. Białoruś
 15. Bułgaria
 16. Litwa
 17. Estonia
 18. Izrael
d1bkktk

W finale na uzupełnienie stawki czekają już Włochy, Francja, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania oraz Ukraina (gospodarz). Przypomnijmy, że w tym roku z udziału w Eurowizji zrezygnowała Bośnia i Hercegowina, a także Rosja.

d1bkktk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bkktk